سوالات متداول

مرجع کامل سؤالات متداول لیزر موی زائد

 • نتیجه و کیفیت رفع موهای زائد با استفاده از لیزر بسیار بالا بوده و با روش های دیگر مثل اپیلاسیون و دپیلاسیون قابل مقایسه نیست.
 • استفاده از لیزر موی زاید در بلندمدت باعث صرفه جویی در هزینه ها و همچنین صرفه جویی در وقت خواهد شد.
 • با استفاده از لیزر شما همیشه پوستی لطیف و نرم خواهید داشت.

یکی از سوالات متداول لیزر مو زائد اینست که لیزر چطور موهای زائد را از بین می برد؟ لیزر با فرآیندی به نام فوتو ترمولیز انتخابی (selective photothermolysis)، موها را حذف می‌کند. در این فرآیند، میزان دقیق و کنترل شده ای از پرتو لیزر در ‌طول موج مناسب برای نابود کردن فولیکول مو ( سلول های مولد مو ) استفاده می شود، در حالی که این طول موج به سلول های پوست اطراف آسیب نمی زند و بصورت کاملا” انتخابی عمل می کند.
انرژی نور لیزر در فولیکول مو تبدیل به انرژی حرارتی می شود.
لیزر بصورت انتخابی ملانین و سلول های حاوی رنگدانه‌ در فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد و هنگامی که گرما توسط ملانین جذب می‌شود، باعث از بین رفتن سلول های مولد مو می شود.

رای درک عملکرد لیزر موهای زائد، ابتدا باید چرخه رشد مو (Growth Cycle) را بهتر بشناسیم. چرخه رشد مو از سه مرحله متفاوت زیر تشکیل شده:
آناژن (Anagen): مرحله رشد فعال مو*
کاتاژن (Catagen): مرحله پسرفت
تلوژن (Telogen): مرحله استراحت

 • چرخه رشد موهای صورت هر ۴ هفته یکبار تکرار می شود.
 • چرخه رشد موهای بدن هر ۶ هفته یکبار تکرار می شود.
 • به دلیل اینکه چرخه رشد موها در بخش های مختلف بدن همزمان نیست، توصیه می شود جلسات درمان لیزر موی زائد به دفعات و فواصل زمانی توصیه شده توسط پزشک تان انجام شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

کیفیت دستگاه های لیزر موی زائد متفاوت است، اگر قصد انجام لیزر دارید مهمئترین چالش شما انتخاب درست مرکز لیزر است چون بیشتر دستگاه هایی که به عنوان لیزر معرفی می شوند در واقع لیزر نیستند. تعداد زیادی از دستگاه های لیزر الکس با برند Candela ، اورجینال نیستند و کارآیی لیزر اصلی را ندارند. اگر با وجود انجام ۶ جلسه لیزر ، موهای زائد شما کاهش قابل توجهی پیدا نکرده است ، توصیه ما اینست که در مورد انتخاب خود تجدید نظر کنید..

 • لیزر برای همه مردان و زنان با موهای زائد و مستعد موهای زیر پوستی مناسب است.
 • اگر روش‌های سنتی رفع موهای زائد برایتان مشکل یا ناخوشایند است، با لیزر می توانید روشی سریع و دائمی برای کاهش مو را تجربه کنید.
 • رفع موهای زائد با استفاده از لیزر روشی ایده آل برای کسانی است که می خواهند پوست بدن شان همیشه صاف و نرم باشد.
 • انواع پوست از جمله پوست های تیره برای لیزر موهای زائد مناسب هستند، اما اگر پوست شما برنزه است نباید لیزر کنید.
 • قانون طلایی لیزر موی زائد این است که موها باید تیره تر از پوست باشند و هر چقدر موها تیره تر باشد نتیجه بهتر خواهد بود . متأسفانه لیزر روی موهای سفید ،خاکستری، بلوند یا قرمز مؤثر نیست.
 • قبل از درمان با لیزر موی زائد باید سابقه پزشکی خود از جمله بیماری ، مصرف دارو و حساسیت پوست را به پزشک خود اطلاع دهید.
 

ما از دستگاه های خنک کننده گازی و هوای سرد برای خنک کردن پوست در هنگام لیزر استفاده می کنیم تا گرمای لیزر را کمتر احساس کنید. دستگاه لیزر کندلای اصل (ساخت آمریکا) قبل از هر شات لیزر، با استفاده از مکانیسم منحصر به فردی بنام خنک‌کننده دینامیک کندلا (Candela’s Dynamic Cooling Device™)، بطور اتوماتیک گاز کرایوژن (Cryogen) را روی پوست همان ناحیه ای که قرار است لیزر شود اسپری می کند تا گرمای لیزر تا جایی که ممکنست قابل تحمل شود.

اگر سوالی دارید از ما بپرسید

فرم ثبت سوالات شما