کربن تراپی با لیزر کیوسوئیچ در کلینیک نهال

کربن تراپی با لیزر کیوسوئیچ

کربن تراپی با لیزر کیوسوئیچ در کلینیک نهال

کربن تراپی با لیزر کیوسوئیچ کربن تراپی با لیزر کیوسوئیچ نوعی روش درمانی لیزری انقلابی است که کاملاً بدون درد بوده و تقریباً بلافاصله اثر می کند. در این نوع کربن تراپی لایه ای از کربن (زغال) مایع (کربن طبی یا کربن فعال) بر روی پوست مالیده می شود. این لایه کربنی به عمق منافذ…

فهرست مطالب

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

کربن تراپی با لیزر کیوسوئیچ

کربن تراپی با لیزر کیوسوئیچ نوعی روش درمانی لیزری انقلابی است که کاملاً بدون درد بوده و تقریباً بلافاصله اثر می کند. در این نوع کربن تراپی لایه ای از کربن (زغال) مایع (کربن طبی یا کربن فعال) بر روی پوست مالیده می شود. این لایه کربنی به عمق منافذ پوست نفوذ می کند.

نور لیزربه شدت جذب ذرات کربن می شود و وقتی اشعه لیزر از روی منطقه ای کربنی عبور داده می شود، کربن را تخریب می کند و همراه با از بین بردن آن سلول های مرده پوست، مواد زائد و چربی پوست را هم نابود می کند.

لیزر کیوسوئیچ

نوعی خاص از لیزر است که از پالس های بسیار کوتاه و شدید استفاده می کند. این ویژگی منحصر به فرد لیزر ، آن را درمانی ایده آل برای عوارض پوستی مرتبط با لکه ها کرده است. پالس های بسیار کوتاه و پر قدرت منتقل شده با لیزر، سلول های دارای رنگدانه را در پوست تخریب کرده و موجب محو شدن و پاک شدن ناحیه ی تحت درمان می شود.

در لیزر های معمولی از یک طول موج واحد برای انتقال انرژی به ناحیه ی مورد نظر که معمولاً حاوی آب و رنگدانه و خون است استفاده می شود. این لیزر با طول موج خاص (۱۰۶۴ نانومتر) بر روی پوست تابانده می شود و توسط رنگدانه های پوست جذب می شود.

پاکسازی پوست
پاکسازی پوست

کربن تراپی با لیزر کیوسوئیچ ۴ کار اصلی انجام می دهد:

1- پاکسازی

کربن می تواند چربی و مواد زائد عمق منافذ پوست را جذب کرده و سپس لیزر ذرات کربن را نابود می کند و پوست تمیز می شود.

2- لایه برداری

با هدف قرار دادن کربن توسط لیزر، سلول های مرده پوست و جوش های سرسیا‌ه هم از سطح پوست برداشته شد‌‌ه و لایه برداری انجام می شود. در این حالت پوست، شفاف تر شد‌‌ه و منافذ آن بسته می شوند.

3- از بین بردن جوش ها و کاهش چربی پوست

گرمایی که توسط پیلینگ کربن ایجاد می شود، باکتری های مولد جوش را از بین برد‌ه و سبب جمع شدن غدد چربی می شود. در نتیجه تولید چربی پوست را کاهش می دهد.

4- جوانسازی:

در پیلینگ کربن لایه های عمقی پوست نیز هدف قرار می گیرد و تولید کلاژن تحریک می شود.

 

مزایای کربن تراپی با لیزر کیوسوئیچ

  • سرعت بالای این روش
  • بدون درد
  • بدون ایجاد عوارض و اینکه هیچ التهاب، قرمزی، یا تورم و مراقبت خاصی، به جز پرهیز از آفتاب، نیاز ندارد.
  • مشاهده نتایج بلافاصله پس از انجام کربن تراپی با لیزر
  • همچنین با یک بار انجام کربن تراپی با لیزر، نتایجی معادل انجام 10 جلسه پاکسازی پوست یا فیشیال را می توانید شاهد باشید. در این روش، شفافیت و جلای صورت از همان لحظه انجام به خوبی قابل مشاهده است.
  • کربن تراپی با لیزر کیوسوئیچ و با در نظر گرفتن ویژگی های انواع پوست، با یک طیف نرم به لایه برداری پوست می پردازد و هیچ عوارض و خطری در بر ندارد و شما می توانید پس از انجام کربن تراپی به فعالیت روزانه خویش برگردید.

روش انجام کربن تراپی با لیزر کیوسوئیچ

پیش از کربن تراپی با لیزر کیوسوئیچ، ناحیه ی تحت درمان کاملاً تمیز می شود. گاهی لایه ی نازکی از کرم کربن به کار می رود تا تأثیر درمان بیشتر شود.

این کرم، نور لیزر را پیش از تخریب سلول ها و حذف سلول های مرده و آلودگی و چربی از لایه ی اپیدرم جذب کرده و ضمناً منافذ باز و بزرگ شد ی پوست را جمع می کند.

لیزر کربن پیل دو مرحله دارد:

در مرحله اول، مایع سیاه رنگ کربن مخصوصی روی پوست شما مالید‌ه می شود که مدت ۱۵ دقیقه زمان احتیاج دارد تا به عمق منافذهای پوست نفوذ کند و برای لیزر آماد‌ه شود.

در مرحله دوم، با دستگاه، شلیک رگبار پرتوهای لیزر به روی پوست دارای کربن انجام می شود.کربن روی پوست، جذب انرژی لیزر و نیز کارایی و نتیجه عملکرد لیزر را افزایش می دهد. برخورد لیزر به پوست باعث تخریب وتخریب  ذرات کربن روی پوست  به ذرات کوچک تر تبدیل می شود و سلول های مرده پوست، مواد زائد و چربی پوست و جوش های سرسیاه را هم نابود می کند.

لیزر کیوسوئیچ با انفجاری که روی پوست و در داخل منفذهای باز ایجاد می کند علاوه بر لایه برداری، سبب تحریک کلاژن سازی و ترميم منافذها در پوست هم می گردد؛ بنابراین، فرایند جذب لیزر در لایه های پوست منجر به تسریع در روند بازسازی ساختار پوست می شود.

چه کسانی نمی توانند کربن تراپی با لیزر را انجام دهند؟

  • خانم های باردار و افرادی که سابقه «کلوئید» داشته و پس از ایجاد زخم، دچار گوشت اضافی می شوند نباید از این دستگاه استفاده کنند.
  • کسانی که درگذشته دچار تب خال یا بیماری «هرپس سیمپلکس» شدند بهتر است از روش های جایگزین بهر‌ه ببرند و یا با اطلاع پزشک و استفاده از داروهای تجویز شد توسط پزشک از این روش استفاده نمایند.

عوارض کربن تراپی با لیزر

این روش برای تمامی پوست ها لایه برداری را انجام می دهد و هیچ عارضه و دوره نقاهتی ندارد. استفاده از آن ، عوارض خاصی برای پوست نخواهد داشت. البته ممکن است که کمی لکه های قرمز یا قهوه ای بر روی پوست ایجاد شوند که پس از گذشت چند روز از بین خواهند رفت.

اگر پوست حساس باشد، احتمال وجود زخم و عفونت نیز وجود داشته که در این شرایط بایستی با مراجعه به پزشک این مشکل را رفع کرد.

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک زیبایی نهال سریع ترین پل ارتباطی