پاکسازی پوست یک درمان مراقبت از پوست

پاکسازی پوست یک درمان مراقبت از پوست

پاکسازی پوست هیچ چیز مانند پوستی صاف و شفاف و عاری از هرگونه جای لک و جوش نمی تواند به افراد اعتماد به نفس و حس زیبایی را هدیه دهد.هر فردی هرروزه به دنبال راه حل مناسب برای این کار می گردد. برای چنین اتفاقی راه حل های مختلفی موجود می باشد که برخی اصلا…

فهرست مطالب

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

پاکسازی پوست

هیچ چیز مانند پوستی صاف و شفاف و عاری از هرگونه جای لک و جوش نمی تواند به افراد اعتماد به نفس و حس زیبایی را هدیه دهد.هر فردی هرروزه به دنبال راه حل مناسب برای این کار می گردد. برای چنین اتفاقی راه حل های مختلفی موجود می باشد که برخی اصلا مناسب نبوده و برخی از راه حل های طبیعی و سنتی نیز بسیار وقت گیر می باشد و دیر نتیجه می دهند.

پاکسازی پوست یک درمان مراقبت از پوست است که شامل لایه برداری برای حذف کثیفی، پوست مرده و ناخالصی هاست. انجام پاکسازی پوست توسط یک متخصص می تواند به حفظ سلامت پوست شما کمک کند حتی اگر هیچ مشکل پوستی نداشته باشید. پاکسازی پوست در کنار ماساژ صورت نه تنها باعث درخشندگی پوست شما می شود، بلکه استرس شما را از بین می برد و به آرامش شما کمک می کند.

با پاکسازی پوست می توان پوست را عاری از هر ضایعات اضافی کرد و از این طریق به تخلیه کامل جوش های سر سیاه، لک ها و تورم ها و جوش های سفید پرداخت؛ این روش جزء روش های حرفه ای سلامت و مراقبت پوستی شناخته می شود. پاکسازی پوست از طریق زدودن گرد وغبار روی پوست و تمیز کردن منافذ پوست شروع و سپس به شفاف سازی پوست می پردازد. پاکسازی پوست در مراکز زیبایی و یا سالن های مخصوص زیبایی مورد استفاده برای مراجعین می باشد و توسط متخصصین آن بخش انجام می گردد.

شرایط انجام پاکسازی پوست

این روش قبل از اجرا نیاز به یک جلسه مشاوره با یک متخصص پوست دارد تا در طی آن جلسه نوع پوست شخص مورد بررسی قرار گیرد، زیرا جنس پوست در روند پاکسازی حرف اول را می زند و هر پوستی با جنس خاص خود باید با شرایط ویژه ای مورد درمان قرار گیرد.

انواع مختلف پوست به چهار دسته چرب، خشک، نرمال و مختلط (ترکیبی) دسته بندی می شوند که هر کدام سبک متفاوتی را دارا بوده و بدیهی است که درمان متفاوتی را نیز نیاز داشته باشند. عموما پوست های خشک و چرب نیاز به مراقبت های خاصی دارند که این موضوع در پاکسازی پوست توجه بیشتری را به خودش نشان می دهد . بنابراین با توجه به طیف پوست ها پاکسازی کاملا متفاوت می باشد و برای هر طیف پوست پاکسازی مخصوص به آن اجرا می گردد.

بنابراین انتخاب کلینیکی معتبر و با تجربه و استاندارد برای اجرای این روش الزامی باشد.در صورت انجام پاکسازی پوست در کلینیک های غیر استاندارد و زیر نظر افراد مبتدی خسارات غیر قابل جبرانی به پوست وارد می گردد زیرا این روش کاملا تخصصی بوده و برای هر نوع پوستی نوع درمانی مجزا را می طلبد که نیاز به کارشناسی ویژه ای دارد و از طریق کلینیک های معتبر و حرفه ای امکان پذیر می باشد.

مراحل پاکسازی پوست

پاکسازی پوست برای آبرسانی و ضد چروک شدن پوست، شفاف سازی، بدون لک و جوش بودن پوست استفاده می گردد و قادر است چربی های بیش از حد پوست های چرب را کنترل کند و آن ها را از شر آکنه و ضایعات ناشی از چربی رها سازد. همچنین پاکسازی در مراقبت از پوست های خشک است و آنها را معتدل خواهد ساخت و باعث طراوت بخشیدن به آن ها می گردد. انواع مختلفی از روش های پاکسازی پوست وجود دارد که با مشکلات پوستی و نوع پوست هر شخص انتخاب می شوند، برخی برای سفت کردن پوست خوب هستند، برخی دیگر برای رفع پوست مرده و برخی بر روی حل یک بیماری خاص پوستی تمرکز می کنند.

پاکسازی پوست برای اجرای خود مراحلی را دنبال می کند که به آن ها می پردازیم.

مرحله اول: پاکسازی پوست

دوم: ماساژ پوست جهت تحریک آن

سوم: پاکیزگی پوست می باشد که بر اساس نوع پوست و شرایط آن پاک کندده مناسب با آن استفاده می شود

چهارم پاکسازی پوست: به پاک کردن چشم و لب اختصاص دارد که به دلیل حساس بودن این دو ناحیه پاک کردن آن ها نیز مجزا می باشد.

پنجم: لوسیون مناسب و سازگار با پوست هر فرد می باشد.

و در آخر پاکسازی: لایه برداری کردن مناسب با جنس و شرایط پوست هر شخص است.

پاکسازی پوست چه زمانی باید انجام شود؟

مانند همه عادات سالم، سازگاری با روتین پاکسازی ضروری است، به خصوص اگر به طور مرتب از ضد آفتاب یا آرایش روی صورت خود استفاده می کنید. با این حال اگر پاکسازی پوست بیش از حد نیازش باشد ممکن است منجر به تضعیف لایه محافظ پوست، التهاب و حساسیت مفرط آن شود. اکثر متخصصان پوست سفارش می کنند حداقل یک بار در روز به پاک کردن آرایش، ضد آفتاب و هر گونه آلودگی که روی پوست شما در طول روز جمع می شود بپردازید. اگر پوست بسیار چرب دارید، باید صبح ها نیز با یک مواد شستشوی مناسب آن را تمیز کنید تا روز با طراوت شروع شود؛ اما اگر پوست خشک یا حساسی دارید، پاشیدن آب به صورت خود در صبح کافی است.

در بسیاری از موارد، چندین جلسه پاکسازی پوست برای دستیابی به اهداف مورد نظر، نیاز است. از آنجایی که پاکسازی پوست حرفه ای شامل مراحلی می باشد، بهتر است در بازه های زمانی یک ماهه انجام شود تا به پوست آسیبی وارد نشود. پس از انجام هر دوره پاکسازی پوست نیاز به تمدید و اجرای مجدد مراحل دارد که بر اساس نوع و جنس پوست مدت تمدید متفاوت می باشد.

مزایای پاکسازی پوست

پاکسازی عمیق صورت می تواند روی پوست شما معجزه کند، پس از پاکسازی عمیق صورت، پوست شما جوان، شاداب و یکدست می شود. به دلیل استفاده از لایه برداری پوست، بخار و ماسک در پاکسازی به نتیجه ای که یک پوست سالم و درخشان است که در دراز مدت با مراقبت و بازسازی پوست شما به طور مداوم برجسته می شود.

مزایای پاکسازی پوست به خصوص برای صورت می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • کاهش لک های آکنه و جای جوش
  • اصلاح رنگ پوست ناهموار، لک و کدر شدن پوست
  • آبرسانی بیشتر به پوست توسط پاکسازی
  • حذف سموم و آلودگی های روی سطح پوست
  • افزایش جریان خون در پوست
  • پوستی صاف و جوان تر و بهبود بافت پوست
  • کمک به جذب بهتر کرم ها و لوسیون های حاوی ویتامین و آنتی اکسیدان توسط پاکسازی پوست

 

پاکسازی

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک زیبایی نهال سریع ترین پل ارتباطی