هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی چیست؟

افزایش سن باعث از بین رفتن کلاژن پوست و در نتیجه افتادگی و شل شدن پوست صورت می شود، اگر می خواهید پوستی جوانتر و سفت تر داشته باشید، درمان های بسیاری هستند که غیرتهاجمی و بدون نیاز به سوزن و جراحی شما را به هدفتان می رسانند. یکی از این درمان ها که به…

فهرست مطالب

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

افزایش سن باعث از بین رفتن کلاژن پوست و در نتیجه افتادگی و شل شدن پوست صورت می شود، اگر می خواهید پوستی جوانتر و سفت تر داشته باشید، درمان های بسیاری هستند که غیرتهاجمی و بدون نیاز به سوزن و جراحی شما را به هدفتان می رسانند. یکی از این درمان ها که به عنوان روشی در وقت نهار شناخته می شود، هایفوتراپی می باشد، دلیل این نامگذاری به سرعت انجام آن و نداشتن عوارض جانبی مربوط می شود.

هایفوتراپی چیست؟

هایفو (سونوگرافی متمرکز با شدت بالا) یک درمان زیبایی غیرجراحیست که یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی که پوست خشن، خشک یا پیری دارند می باشد. این روش جوانسازی پوست افتادگی پوست صورت و بدن، به ویژه در قسمت پایین صورت، دور چشم و گردن را بالا می برد، همچنین باعث سفت تر شدن پوست می شود.

هایفوتراپی از انرژی متمرکز فراصوت (سونوگرافی) برای هدف قرار دادن لایه های زیر سطح پوست استفاده می کند، این انرژی بافت پوست را گرم کرده و باعث آسیب سلولی در دمای مشخصی می شود. با اینکه غیرمعمول به نظر می رسد اما این آسیب سلولی منجر به تحریک سلول ها می شود و کلاژن سازی پوست افزایش پیدا کرده و در نتیجه پوست سفت تر و جوان تر به نظر می رسد.

از آنجایی که پرتوهای انرژی در روش هایفوتراپی فقط بر روی یک قسمت از بافت زیر پوست متمرکز می شوند، در نتیجه هیچ آسیبی به لایه های سطحی پوست یا بافت های مجاور وارد نمی شود.

مزایای هایفوتراپی:

  •  لیفت صورت بدون جراحی و خطرپذیری کم
  •  نتایج سریع بعد از یک جلسه درمان
  • عوارض جانبی کم و آسیب نرساندن به بخش سطحی پوست
  • ماندگاری طولانی مدت هایفو و قابلیت انجام روی هر نوع پوستی
  • عدم نیاز به مراقبت های خاص و بستری

دیدن نتایج هایفوتراپی

طول هر جلسه هایفوتراپی به ناحیه تحت درمان و برنامه درمانی برای هر فرد بستگی دارد،  اکثر متقاضیان هایفوتراپی فقط به یک جلسه درمان نیاز دارند، اگرچه تعداد جلسات مورد نیاز بر اساس میزان افتادگی پوست، پاسخ بیولوژیکی به این روش و فرآیند کلاژن سازی پوست هر فرد متفاوت می باشد. به طور معمول با توجه به نوع مشکل پوستی توصیه می شود یک تا سه جلسه هایفو در فواصل بین 1 تا 3 ماهه انجام شود تا نتیجه ایده آلی دریافت کنید.

چرا مراقبت های پس از هایفوتراپی مهم است؟

برای جلوگیری از اثرگذاری افزایش سن بر پوست بعد از هایفو باید نتایج را با یک برنامه مراقبتی ماندگار کنید؛ از این طریق می توانید بیشترین فواید را از هایفوتراپی خود ببرید. مراقبت های بعد از هایفوتراپی به افزایش اثربخشی این درمان کمک کرده و مزایای طولانی مدت را تضمین می کند؛ در غیر اینصورت ممکن است عوارض خاصی مانند هایپرپیگمانتاسیون رخ دهد.

علاوه بر مراقبت های بعدی، ضروری است که همواره یک روال مراقبت از پوست را رعایت کنید تا تمیزی و سلامت پوست خود را حفظ کرده و همچنین با استفاده از ضد آفتاب خوب از آن در برابر آسیب های خارجی محافظت کنید. با مراقبت های مناسب بعد از هایفوتراپی می توانید:

  • خطر بروز عوارض را کاهش دهید.
  • نتایج خود را افزایش داده و ماندگاری هایفو را طولانی تر کنید.
  • ریسک اتلاف وقت، پول و تلاش را به حداقل برسانید.

ماندگاری هایفوتراپی

نتایج حاصل از هایفوتراپی می تواند یک سال یا بیشتر در بدن باقی بماند، اما نمی توان چارچوب زمانی مشخصی برای آن ارائه کرد، زیرا نتایج بسته به فرآیند تولید کلاژن بدن فرد، پوست و عواملی مانند سبک زندگی او متفاوت است.

در واقع ماندگاری هایفوتراپی به همان اندازه طول می کشد که پوست شما پیر شود و کلاژن ایجادی در اثر تحریک، تجزیه شود؛ البته باید این را هم در نظر داشته باشید که مراقبت های بعدی و سفارش های پزشک بر افزایش این ماندگاری تاثیر مستقیم خواهد داشت.

اگر کمتر از 40 سال دارید کلاژن در پوست شما به همان سرعتی که در سن بیشتر از 40 است تجزیه نمی شود پس ماندگاری هایفو بیشتر خواهد بود؛ با افزایش سن، کلاژن در بدن 1٪ در سال تجزیه می شود و اگر تمام مواد تشکیل دهنده و تحریک لازم برای بازسازی را نداشته باشد، به مرور شروع به افزایش سرعت می کند. انجام هایفوتراپی نتایج ماندگارتری ارائه می کند که شیوه زندگی بیمار پس از درمان نیز بر نتایج تأثیر مستقیمی خواهد گذاشت.

معمولا توصیه می شود هایفوتراپی واژینال، شکم و سایر اندام های بدن با فاصله 6 تا 8 هفته پس از درمان اولیه تکرار شوند تا نتیجه پایداری ارائه شود، همچنین بهتر است که این درمان را با ورزش منظم و یک رژیم غذایی سالم برای بهترین دریافت نتایج خوب و ماندگار همراه کنید.

هایفوتراپی

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک زیبایی نهال سریع ترین پل ارتباطی