هایفوتراپی شکم

هایفوتراپی شکم

هایفوتراپی شکم با استفاده از هایفوتراپی شکم انرژی ماورای صوت بر روی چربی های موجود در شکم متمرکز می شود، سپس باعث افزایش دمای ناحیه تحت درمان می شود که اگر سلول ها بیشتر از یک دقیقه در دمای بالای 65 قرار گیرد مرگ سلولی اتفاق خواهد افتاد . این گرمای ناشی از هایفو تراپی…

فهرست مطالب

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

هایفوتراپی شکم

با استفاده از هایفوتراپی شکم انرژی ماورای صوت بر روی چربی های موجود در شکم متمرکز می شود، سپس باعث افزایش دمای ناحیه تحت درمان می شود که اگر سلول ها بیشتر از یک دقیقه در دمای بالای 65 قرار گیرد مرگ سلولی اتفاق خواهد افتاد .
این گرمای ناشی از هایفو تراپی سبب از بین رفتن سلول های چربی در ناحیه شکم می شود و لاغر شدن شکم میسر می شود اما درمان هایفو تراپی به همنیجا ختم نمی شود چرا که  این روش منجر به منقبص شدن  کلاژن ناحیه و اطرف ناحیه درمان می گردد که سفت شدن پوست و جلوگیری از شلی و افتادگی پوست را به همراه خود دارد .

کاربرد هایفو‌تراپی شکم

 • کاهش سلولیت
 • سفت کردن پوست شل اطراف شکم
 • کاهش چربی پشت شکم

روش انجام هایفوتراپی شکم

برای اینکه پزشک بتواند کار خود را جهت درمان ناحیه شکمی شما آغاز کند، در ابتدا باید ژل اولتراسوند را روی پهلو یا شکمتان قرار دهد. این ژل مخصوص باعث می‌شود امواج فراصوت از طریق یک دستگاه ویژه به لایه‌های چربی مورد نظر اصابت کنند. در هایفوتراپی شکم، دستگاه روی سطح پوست نگه داشته می‌شود و این کار به‌مدت 2 دقیقه ادامه خواهد یافت. این عملیات معمولاً در هر نقطه از ناحیه مورد نظر برای 2 الی 3 بار تکرار می‌شود تا اشعه‌ها مؤثر واقع شوند. احساس گرما، لرزش خفیف و کمی سنگینی روی شکم یا پهلوها از جمله احساساتی است که بیماران در طول جلسه درمان دارند.

مزایای هایفوتراپی شکم

این روش لاغری مزایای بسیاری دارد، همین مزایا باعث شده تا بسیاری از افراد این روش را برای از بین بردن چربی‌های شکم، پهلو و… انتخاب کنند. ازجمله مزایای هایفوتراپی لاغری:

 1. این روش بدون پانسمان و زخم است، هیچگونه جراحتی روی بدن ایجاد نمی‌شود.
 2. به هیچ عنوان از بیهوشی استفاده نمی‌شود.
 3. تعداد جلسات آن کم و کوتاه است.
 4. یک روش کاملاً ایمن بوده و مورد تأیید وزارت غذا و دارو آمریکا FDA هم می‌باشد.
 5. دوران ریکاوری و نقاهت ندارد.
 6. با سوزاندن چربی‌های بدن، پوست بدن هم در آن ناحیه سفت (لیفت) خواهد شد.
 7. در مقایسه با دیگر روش‌های لاغری، یک روش کاملاً مقرون به صرفه خواهد بود.

درمان با هایفو چقدر طول می‌کشد و آیا دردناک است؟

زمان درمان، بسته به اندازه ناحیه درمان، متفاوت خواهد بود. برای هر جلسه، می‌توانید انتظار داشته باشید که بیش از ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول بکشد. علاوه بر این، درمان بدون درد نیست، اما سطح درد کاملاً قابل‌تحمل است و مانند پالس‌های الکتریکی کوچک یا احساس گزگز است.

مراقبت بعد از هایفوتراپی شکم

برای به حداکثر رساندن نتایج، این دستورالعمل‌ها را دنبال کنید:

 • از قرارگرفتن در دمای شدید خودداری کنید.
 • مصرف آب خود را افزایش دهید و بدن را همیشه هیدراته نگه دارید.
 • تا 48 ساعت بعد از هایفوتراپی شکم از مصرف الکل خودداری کنید.
 • از محصولات مراقبت پوست ، بدون نسخه استفاده نکنید.

کاندید مناسب هایفوتراپی شکم

باید این نکته را در نظر گرفت که هایفوتراپی نمی‌تواند جایگزین عمل جراحی برای کاهش سایز و خارج کردن چربی ها از بدن شود؛ بنابراین هایفو بدن برای افرادی که دچار چاقی مفرط هستند، نتایج رضایت بخشی نخواهد داشت.

کاندید مناسب برای هایفو شکم افرادی هستند که تجمع چربی جزئی در ناحیه شکم آنها مشاهده می شود و نیاز به کاهش یک تا دو سایز با روش‌های درمانی مانند هایفوتراپی دارند. بهترین سن هایفو شکم نیز بین 30 تا 45 سال است. در این سنین متابولیسم بدن به خوبی قادر به دفع سلول های چربی است و بیمار می تواند با رعایت رژیم غذایی و ورزشی مناسب از ماندگار بودن نتایج هایفو شکم مطمئن باشد.

نوع پوست افراد نیز تأثیری در نتایج هایفو شکم نخواهد داشت. معمولاً افرادی که 5 تا 10 کیلوگرم اضافه وزن داشته باشند، بهترین کاندید هایفو لاغری شناخته می شوند.

کاندید مناسب هایفوتراپی شکم
      کاندید مناسب هایفوتراپی شکم

کاندید نامناسب هایفوتراپی شکم

 1. خانم های باردار یا مادران در زمان شیردهی
 2. افراد مبتلا به دیابت پیشرفته
 3. افراد دارای عفونت در قسمت های تحت درمان
 4. مبتلایان به بیماری صرع و بیماری های ویروسی
 5. کسانی که در نواحی تحت درمان پروتز فلزی دارند.
 6. افراد مبتلا به بیماری خونی و دچار خونریزی

ماندگاری هایفوتراپی شکم

نتیجه حاصل از هایفوتراپی برای لاغری بسته به سن، نوع پوست و میزان چربی افراد متفاوت است. خروج بافت چربی و سلول مرده از بدن، در حدود 8 الی 12 هفته طول خواهد کشید. به طور معمول بیمار نتیجه هایفوتراپی شکم را از هفته 6 مشاهده کرده و با کاهش سایزی دو تا چهار سانتی‌متر مواجه خواهد بود؛ اما دیدن نتیجه قطعی حاصل از هایفوتراپی برای لاغری، در حدود 9 ماه زمان برده و به صبر و حوصله نیاز دارد.

در نظر داشته باشید که شما در روش هایفو پوست، وزن کم نمی‌کنید بلکه چربی‌های بدن را کاهش می‌دهید. در کاهش وزن، تعداد چربی‌های بدن ثابت مانده و فقط اندازه آنها کوچک می‌شود. پس هر نوع ناپرهیزی و پرخوری می‌تواند، آنها را به سایز عادی برگرداند و باعث چاقی شما شود.

چه کسی می‌تواند از هایفوی شکم بهره‌مند شود؟

در حالت ایده آل، همه کسانی که به دنبال کاهش سایز در نواحی مختلف بدن خود هستند و چربی انباشته شده دارند، می‌توانند از هایفوی لاغری استفاده کنند. شما می‌توانید از مزایای درمان با هایفو لذت ببرید. هدف از این روش، کاهش چربی تجمع یافته و کانتور کردن بدن است.

این درمان برای افرادی که از رژیم غذایی مناسب و ورزش منظم پیروی می‌کنند، گزینه خوبی است؛ کسانی که هدفشان کاهش وزن کلی نیست.

مهم‌ترین نکته‌ای که باید در مورد پیکرتراشی بدن با هایفو به آن توجه کنید این است که این روش فقط برای کاهش چربی نقطه‌ای، مؤثر است.

بنابراین ممکن است این درمان برای افرادی که از چاقی رنج می‌برند، روش مؤثری برای کاهش کل چربی بدن نباشد. همیشه بهتر است قبل از تصمیم‌گیری نهایی در مورد انجام این روش، با یک متخصص هایفوتراپی لاغری مشورت کنید.

هایفوتراپی

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک زیبایی نهال سریع ترین پل ارتباطی