مزوتراپی ریش در آقایان

مزوتراپی ریش در آقایان

مزوتراپی یکی از روش‌های مفید و موثر برای رفع مشکلات کم‌ پشتی مو و ریش است.  مو و ریش بخش مهمی از زیبایی ظاهری ما را تشکیل می‌دهند. هر گونه خللی که در موی سر و صورت ما به وجود آید، می‌تواند به شکلی قابل توجه باعث بروز ناهنجاری شود. وقتی موهای ما کم‌پشت می‌شوند…

فهرست مطالب

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

مزوتراپی یکی از روش‌های مفید و موثر برای رفع مشکلات کم‌ پشتی مو و ریش است.  مو و ریش بخش مهمی از زیبایی ظاهری ما را تشکیل می‌دهند. هر گونه خللی که در موی سر و صورت ما به وجود آید، می‌تواند به شکلی قابل توجه باعث بروز ناهنجاری شود.

وقتی موهای ما کم‌پشت می‌شوند یا بخش‌هایی از ریش،‌ آن گونه که باید باشد، نیست، از زیبایی صورت ما کاسته می‌شود. بنابراین همۀ ما اهمیت نگهداری و مراقبت از موها را درک کرده‌ایم.

مزوتراپی ریش چیست و چگونه عمل می‌کند؟

مزوتراپی (Mesotherapy) به تزریق کردن گروه‌هایی از مواد فعال بیولوژیک به داخل پوست گفته می‌شود که از طریق سوزن‌های بسیار ریز انجام می‌شود. منظور از گروه‌های مواد فعال، ویتامین‌ها، داروها و موادی که به عنوان فاکتورهای رشد عمل می‌کنند، می‌باشد.

برای مثال، ماینوکسیدیل به عنوان یکی از داروهایی که برای رفع کم‌پشتی و ضعف فولیکول‌های مو تزریق می‌شود یا فاکتورهای رشد انسولینی، از جملۀ این مواد هستند.

روش مزوتراپی ریش کاملاً بدون درد است. رویش مجدد مو، تقویت مو و کاهش اثرات دی هیدروتستسترون، از جمله کاربردهای آن به حساب می‌آیند.

مزوتراپی در واقع نوعی روش درمان است که بر پایۀ تزریق می‌باشد. کاربردهایی که مزوتراپی در دنیا دارد، عمدتاً شامل درمان‌هایی است که بر پایۀ زیبایی هستند. به بیان دقیق‌تر در مزوتراپی، از داروهایی با دوز کم و با تزریق مکرر در نواحی مختلف پوست استفاده می‌شود. این روش، بدون درد است و معمولاً بدون نیاز به انجام بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد.

خوشایند این است که درمان بر پایۀ مزوتراپی نیازی به گذراندن دوران نقاهت و انجام اقدامات خاص بعد از درمان ندارد. مزیتی که مزوتراپی ریش دارد، این است که تداخلی با زندگی روزمرۀ بیمار ایجاد نمی‌کند.

مزوتراپی، عملی پیشگیرانه و درمان‌گر

مزوتراپی می‌تواند به شکلی قابل توجه برای ایجاد رطوبت و تغذیه کردن پوست سر و صورت مورد استفاده واقع شود. تنظیم فعالیت غدد سبورسیک پوست نیز از دیگر مزایای این روش است. ریزش موی سر و صورت، از چالش‌هایی است که تا پایان عمر با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم. این مساله، ذهن بسیاری از مردان و زنان را درگیر خود کرده است.

داروهایی که همراه با هورمون‌های رشد به فولیکول مو تزریق می‌شوند، میزان رشد مو و حجم آن را در بازۀ زمانی مشخص افزایش می‌دهند. این روش، عملی پیشگیرانه برای جلوگیری از ریزش مو و ریش است. همچنین، شیوه‌ای مفید برای رشد مجدد موهاست. جراحان پیوند مو به تازگی موفق شده‌اند با ارسال مواد مغذی به فولیکول‌های مو، تشکیل و پایدارسازی آن را تسهیل نمایند. نتایجی که از این روش به دست آمده، بسیار مطلوب و قابل توجه هستند.

مزایا و کاربرد مزوتراپی ریش

مزوتراپی ریش علاوه بر اصلاح فرم ریش و رویش مجدد مو های آن فواید دیگری همچون بهبود بخشیدن جریان خون در زیر پوست، تغذیه کردن پوست و  کنترل چربی پوست دارد و موجب شادابی پوست می‌شود.

سن مناسب برای انجام مزوتراپی ریش در آقایان

از آنجایی که این درمان یک روش درمان طولانی مدت است، بهتر است در سنین کمتر صورت گیرد. بسیاری از پزشکان بر این باورند که سن مناسب انجام مزوتراپی ریش در آقایان سنین ۲۰ تا ۳۰ سالگی است.

غالباً افرادی که به صورت ژنتیکی و یا عواملی دیگر مانند ریزش مو ناشی از بیماری های خاص یا تغذیه نامناسب دچار کم پشتی و ریزش موی ریش هستند می توانند با مزوتراپی به نتیجه دلخواه خود برسند. افرادی با رشد نامنظم ریش و یا حتی افرادی که فاقد ته ریش هستند نیز از این روش درمانی به نتیجه مطلوبی می رسند. به یاد داشته باشید که مزوتراپی برای آقایان بالای چهل سال یا افرادی با ریزش موی ناشی از شیمی درمانی ثمر بخشی مناسبی ندارد و راه حل خوبی نیست.

مزوتراپی

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک زیبایی نهال سریع ترین پل ارتباطی