مراقبت های قبل و بعد از بوتاکس

مراقبت های قبل و بعد از بوتاکس

بوتاکس یک نوروتوکسین است که به طور موقت از برقراری ارتباط بین عصب و عضله جلوگیری می کند. به عبارت دیگر ، این ماده عضله ای که به آن تزریق می شود را معمولاً به مدت سه تا شش ماه فلج می کند ، بنابراین حتی اگر سعی کنید اخم کنید ، نمی توانید. پزشکان…

فهرست مطالب

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

بوتاکس یک نوروتوکسین است که به طور موقت از برقراری ارتباط بین عصب و عضله جلوگیری می کند. به عبارت دیگر ، این ماده عضله ای که به آن تزریق می شود را معمولاً به مدت سه تا شش ماه فلج می کند ، بنابراین حتی اگر سعی کنید اخم کنید ، نمی توانید.

پزشکان به طور خاص برای اهداف ضد پیری از این ماده برای درمان دو نوع چین و چروک استفاده می کنند: چین و چروک های ثابت و پویا. خطوط ثابت چین و چروک های عمیقی است که پس از چند دهه اخم ، لبخند و بالا بردن ابرو در صورت افراد ایجاد می شود ، در حالی که چین و چروک های پویا فقط در هنگام حرکت صورت قابل مشاهده هستند.

هدف از درمان بوتاکس جلوگیری از ایجاد چین و چروک های ثابت است. اگر شما چروک های ثابت دارید ، درمان های منظم با نوروتوکسین (و مواد پر کننده) مطمئناً می تواند ظاهر شما را نرم کنند و در بعضی موارد ، آنها را در طولانی مدت از بین ببرند.

مراقبت های قبل و بعد از بوتاکس

تزریق بوتاکس چین و چروک را به حداقل می رساند و به عنوان یک راه حل ضد پیری برای زنان و مردان عمل می کند. اگر به درستی انجام شود ، می تواند نتایج عالی ، بدون زمان بهبودی طولانی مدت و بدون عوارض جانبی را ارائه دهد. حتی می توانید تزریق این ماده را با مدیریت صحیح و مراقبت از پوست قبل و بعد از عمل تقویت کنید.

اگر مطمئن نیستید قبل و بعد از تزریق بوتاکس صورت خود چه کارهایی را باید و نباید انجام دهید ، این نوشته به شما کمک می کند در اینجا چند نکته در مورد حفظ پوست برای موفقیت در نتایج بوتاکس آورده شده است.

مراقبت های قبل و بعد از بوتاکس
مراقبت های قبل و بعد از بوتاکس

کارهایی که نباید قبل از تزریق بوتاکس انجام دهید

چند روز قبل از قرار تزریق ، باید از برخی محصولات یا فعالیت هایی که باعث تحریک یا التهاب پوست صورت شما می شوند ، اجتناب کنید ، مانند:

حمام یا دوش آب گرم
انجام تمرینات سنگین ورزشی
مصرف داروهای ضد التهاب مانند Advil یا Tylenol
نوشیدن الکل
ماساژ صورت
دریافت درمان های زیبایی صورت یا آبگرم

بعد از تزریق بوتاکس ، پوست شما به چه چیزهایی نیاز دارد؟

بوتاکس به طور موقت عضلات و اعصاب خاص را محدود یا ضعیف می کند تا به زنان و مردان کمک کند ظاهر جوانتری را به پوست خود بازگردانند. متخصصین کلینیک زیبایی نهال می خواهند بدانید که مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس به اندازه کارهای قبل از بوتاکس مهم است.

1.از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنید

هنگام بیرون رفتن ، از پوست خود با کرم ضد آفتاب یا پوشیدن کلاه محافظت کنید. خورشید به نتایج بوتاکس شما آسیب نمی رساند ، اما می تواند باعث آسیب به پوست و ایجاد چین و چروک های جدید شود. اگر هم دوست اارید که برنزه کنید از آرایش برنزه استفاده کنید.

2.بعد از انجام بوتاکس صورت خود را حرکت دهید

بوتاکس ماهیچه ها یا اعصاب صورت شما را شل می کند. می توانید با ورزش صورت خود به مدت ۱ تا ۲ ساعت پس از تزریق ، به بوتاکس کمک کنید تا در آن نقاط مورد نظر کار کند. باید چشمک بزنید ، ابروهایتان را بالا بیاورید و اخم کنید. این حرکات خاص به تزریق بوتاکس کمک کرده و به خوبی در محل نفوذ می کند.

3.از دست زدن به محل های تزریق بوتاکس خودداری کنید

پس از تزریق بوتاکس از دست زدن به صورت خودداری کنید. پوست شما ممکن است در اطراف ناحیه تزریق کمی تحریک شده باشد ، اما در برابر تمایل به مالیدن یا ماساژ دادن آن مقاومت کنید. این کارها می تواند باعث حرکت ماده بوتاکس به مناطق اشتباه شود و نتایج نهایی را تغییر دهد.

4.رژیم مراقبت از پوست خود را از سر بگیرید

طی چند روز اول پس از درمان بوتاکس ، می توانید صورت خود را به آرامی بشویید یا لوسیون بزنید. می توانید از همان مرطوب کننده و پاک کننده همیشگی استفاده کنید ، زیرا به نتایج شما آسیب نمی رساند. با این حال ، باید حداقل به مدت یک هفته از عمل های زیبایی صورت مانند مزوتراپی صورت ، میکرودرم ابریژن ، لیزر موهای زائد یا هر نوع درمان پوستی خودداری شود.

5.از استعمال سیگار خودداری کنید

سیگار کشیدن نه تنها یک عادت ناسالم است ، بلکه به سلول های پوست آسیب می رساند و باعث پیری زودرس می شود. اگر قصد دارید خود را با بوتاکس معالجه کنید و از سرمایه خود بیشترین بهره را ببرید. سیگار نکشید. حتی اگر سیگار بکشید بوتاکس باز هم برای رفع چین و چروک پوست کار می کند ، اما پوست شما بدون اثرات مخرب سیگار بهتر به نظر می رسد.

 

بوتاکس چه تاثیری روی پوست صورت می گذارد؟

۱- عضلات صورت شما یاد می گیرند که به طور طبیعی اخم نکنند

پس از سالها استفاده مداوم از بوتاکس ، عضلات شما آموزش می بینند که ایجاد چین و چروک نکنند. این به دو روش موثر است: اول: “اگر بعد از نوروتوکسین به احساس حرکت کمتری در پیشانی عادت کنید ، در هنگام از بین رفتن سم نیز موقع ایجاد حرکت روی پیشانی آگاه می شوید.

۲- عضلات بخاطر عدم استفاده تنبل می شوند

“اگر به طور منظم ، در مدت زمان طولانی و بدون وقفه از تزریق بوتاکس استفاده شود ، در نهایت عضله دچار آتروفی می شود. از آنجا که بوتاکس در مکان های گوناگون صورت تزریق می شود ، در نهایت فقط عضلات تحت درمان دچار آتروفی می شوند و عضلات دیگر را برای حفظ حجم صورت باقی می گذارند.”

بنابراین ، نه ، صورت شما سرد به نظر نمی رسد. همچنان تعداد زیادی عضله وجود دارد که تمام وقت در حال کار هستند تا صورتتان از حالت طبیعی خارج نشود اما اگر از بوتاکس فاصله بگیرید ، عضلات قدرت خود را باز می یابند.”

۳- تغییر رنگ ملایم یا بافت “مواج” ممکن است ظاهر شود

با نازک شدن پوست ، برخی از بیماران ممکن است متوجه یک برجستگی قابل مشاهده پوست روی ماهیچه های تحت درمان و همچنین تغییر رنگ پوست شوند. در حالت شدید ، حتی ممکن است بعد از بوتاکس پیشانی ، این ناحیه مانند تپه و دره به نظر برسد.

بوتاکس

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک زیبایی نهال سریع ترین پل ارتباطی