مراقبت های تزریق بوتاکس زیر بغل

مراقبت های تزریق بوتاکس زیر بغل

مراقبت های تزریق بوتاکس زیر بغل برای اینکه از بوتاکس زیر بغل انجام شده، نتیجه بهتری مشاهده کنید پیشنهاد می‌شود که نکاتی را قبل و بعد از انجام بوتاکس زیر بغل رعایت کنید. در پایین برخی از مواردی را که باید انجام دهید ذکر شده است: مراقبت‌های قبل از انجام بوتاکس زیر بغل از ۳…

فهرست مطالب

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

مراقبت های تزریق بوتاکس زیر بغل

برای اینکه از بوتاکس زیر بغل انجام شده، نتیجه بهتری مشاهده کنید پیشنهاد می‌شود که نکاتی را قبل و بعد از انجام بوتاکس زیر بغل رعایت کنید. در پایین برخی از مواردی را که باید انجام دهید ذکر شده است:

مراقبت‌های قبل از انجام بوتاکس زیر بغل

از ۳ یا ۴ روز قبل از تراشیدن زیر بغل خود خودداری کنید.

اگر از دارو و خوراکی‌های رقیق کننده خون استفاده می‌کنید، حتما برای قبل از جلسه درمان از پزشک خود مشورت بگیرید. ممکن است لازم باشد چند روز قبل از انجام بوتاکس زیر بغل از رقیق کننده خون استفاده نکنید.

عدم مصرف مشروبات الکلی و دخانیات قبل و بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت‌های بعد از انجام بوتاکس زیر بغل

  1. تا حداقل ۴ ساعت از دستتان کمتر استفاده نمایید.
  2. تا حداقل ۱۲ ساعت ویتامین E مصرف نکنید.
  3. تا ۲۴ ساعت از دئودورانت‌ها استفاده نکنید.
  4. تا ۲۴ ساعت به زیر بغل خود دست نزنید و ناحیه‌ای که تزریق بوتاکس انجام شده را ماساژ ندهید.
  5. تا ۲ روز ورزش کششی دست انجام ندهید
  6. تا ۴۸ ساعت از اصلاح زیر بغلتان اجتناب نمایید.
  7. تا ۲ روز از شنا کردن و رفتن به سونا خودداری کنید.

به مدت یک هفته هیچ یک از میکرودرم ابریژن، الکترولیز، لیزر درمانی و یا هر نوع درمان زیبایی الکتریکی را انجام ندهید، بهتر است قبل از بوتاکس زیر بغل برای مراقبت های تزریق زیر بغل از پزشک متخصص خود هم مشورت بگیرید تا بهترین نتیجه را از بوتاکس زیر بغل خود بگیرید.

آیا می توان بعد از بوتاکس زیر بغل دوش گرفت؟

چرا باید از آن اجتناب کنید؟ خطر کبودی پس از بوتاکس زمانی افزایش می یابد که بدن یا صورت بیش از حد گرم شود. علاوه بر پرهیز از جکوزی، سونا و سایر مکان‌های مشابه، حداقل تا ۲۴ ساعت پس از انجام این درمان از حمام یا دوش آب گرم خودداری کنید.

چه مدت طول می کشد تا تاثیر بوتاکس زیر بغل شروع شود؟

افرادی که تزریق بوتاکس زیر بغل را دریافت می کنند، معمولاً ۲ تا ۴ روز پس از درمان نتایج را مشاهده می کنند. اثرات کامل معمولا در عرض ۲ هفته قابل توجه است. با این حال، بوتاکس راه حل دائمی برای تعریق بیش از حد زیر بغل نیست. یک درمان منفرد حدود ۴ تا ۱۲ ماه طول می کشد، بنابراین فرد نیاز به تزریق مداوم دارد.

بوتاکس زیربغل چه کاربردی دارد؟

بطور طبیعی وقتی دما بدن بالا می‌رود این سیستم عصبی است که به غدد فرمان تعریق می‌دهد. در حقیقت بدن با این کار خودش را خنک می‌کند. اما در افرادی که دچار هایپر هیدروزیس هستند این فرآیند با تعریق بسیار بیشتری همراه است.

اما تزریق بوتاکس اعصاب و غددی که وظیفه تعریق بدن را به عهده دارند مسدود می‌کنند. ابتدا ممکن است احساس کنید پوستتان یخ زده یا بی حس شده. اما بعد از مدتی و با تزریق میزان مناسبی از بوتاکس این حالت بر طرف شده. همچنین پس از گذشت چند روز تاثیرات مثبت آن را مشاهده می‌کنید.

آیا بوتاکس زیر بغل بو را متوقف می کند؟

تزریق بوتاکس به غدد عرق می تواند تعریق و بوی بد را کاهش دهد. این یک درمان رایج برای افراد مبتلا به هایپرهیدروزیس است. هر چند بوتاکس یک راه حل دائمی نیست. اثرات تزریق تنها چند ماه طول می کشد، بنابراین باید این روش را هر چند وقت یکبار که لازم است تکرار کنید، تزریق بوتاکس به زیر بغل برای کاهش تعریق بدن در ۸۰ تا ۹۰ درصد مواقع نتایج کاملا مثبت و مطلوبی داشته است. همچنین این تحقیقات نشان می دهد که تزریق بوتاکس به پیشانی از پیری پوست جلوگیری می‌کند، تعریق در پیشانی را هم کاهش و در ۷۵%  مواقع تا حتی ۵ ماه ماندگاری دارد.

بوتاکس چگونه عرق زیر بغل را کاهش میدهد؟

برای اینکه بدانیم بوتاکس چگونه تعریق در زیر بغل را کم می‌کند ابتدا باید بدانیم که تاثیر بوتاکس در بدن چگونه است. همانطور که گفتیم بوتاکس از نوعی سم به نام بوتولونیوم ساخته می شود . تزریق بوتاکس که همان بوتولونیوم است باعث فلج شدن یا بی حس شدن ماهیچه‌ها و اعصاب می‌شود. برای مثال در جوانسازی پوست صورت، تزریق بوتاکس به خطوط میان ابرو از حرکت این عضلات جلوگیری می‌کند. در نتیجه اثرات چین و چروک دیرتر نمایان می‌شوند.

تزریق بوتاکس برای کاهش عرق کردن هم همینطور عمل می‌کند. برای مثال تزریق بوتاکس به زیر بقل یا کف دست عصب‌ها و غدد بیش فعال را مسدود و فلج می‌کند. وقتی هم که عصب‌ها نتوانند فرمان تعریق را برسانند بدن عرق نمی‌کند.

بوتاکس زیر بغل

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک زیبایی نهال سریع ترین پل ارتباطی