ماندگاری هایفوتراپی

ماندگاری هایفوتراپی

هایفوتراپی یک روش غیر تهاجمی محبوب برای درمان عارضه‌های مختلف پوستی محسوب می‌شود. در این روش امواج متمرکز ماورای صوت در بافت‌های خاصی مورد استفاده قرار گرفته و در مدت زمان کم سبب دستیابی به نتیجه مورد نظر می‌شود. البته اطلاع از عوامل موثر بر مدت ماندگاری هایفوتراپی از اهمیت زیادی برخوردار است. در این…

فهرست مطالب

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

هایفوتراپی یک روش غیر تهاجمی محبوب برای درمان عارضه‌های مختلف پوستی محسوب می‌شود. در این روش امواج متمرکز ماورای صوت در بافت‌های خاصی مورد استفاده قرار گرفته و در مدت زمان کم سبب دستیابی به نتیجه مورد نظر می‌شود.

البته اطلاع از عوامل موثر بر مدت ماندگاری هایفوتراپی از اهمیت زیادی برخوردار است. در این مقاله، عوامل موثر بر مدت زمان ماندگاری هایفوتراپی و همچنین نکاتی در ارتباط با افزایش میزان تاثیر این روش شرح داده خواهند شد تا متقاضیان بتوانند آگاهانه در جهت استفاده از هایفوتراپی تصمیم‌گیری کرده و در جهت افزایش ماندگاری اثر هایفوتراپی اقدام کنند.

ماندگاری هایفوتراپی
ماندگاری هایفوتراپی

افزایش میزان تاثیر هایفو

 

1– انجام مراقبت‌های پس از هایفوتراپی

بهتر است بعد از انجام هایفو از مصرف نوشیدنی‌های الکلی خودداری کنید. همچنین مصرف کافئین و نیکوتین را به حداقل برسانید. هر چند هایفوتراپی نیازی به مراقبت‌های خاصی ندارد اما بهتر است به علت التهاب پوست از نور خورشید محافظت کنید، همچنین از حمام با آب بسیار گرم، سونا و سولاریم خودداری کنید.

2– تغذیه مناسب و استفاده از مکمل کلاژن

روش درمانی هایفو بر اساس تولید کلاژن توسط بدن است. طبیعی است اگر رژیم غذایی داشته باشید که به تولید کلاژن کمک کند نتیجه بهتری می‌گیرید. استفاده از مکمل کلاژن می‌تواند در افزایش ماندگاری هایفو موثر باشد. بهتر است برای انتخاب مکمل با پزشک خودتان صحبت کنید.

3هیدراته نگه داشتن پوست 

پس از درمان هایفو، مقدار زیادی آب بنوشید. آب به دفع سموم و مواد زائد از بدن کمک می‌کند. همینطور خوردن آب به مقدار لازم باعث هیدراته نگه داشتن پوست می‌شود که در ماندگاری هایفو می‌تواند موثر باشد.

4خودداری از خراش دادن و خاراندن پوست:

پس از درمان، پوست بسیار حساس بوده و خاراندن آن سبب افزایش احتمال آسیب‌دیدگی پوستی می‌شود. همچنین دلمه زخم نیز نباید کنده شود و بایستی با گذشت زمان و به طور طبیعی از بین برود. کندن دلمه زخم می‌تواند سبب بروز زخم و ایجاد عفونت شود. از خاراندن پوست پس از هایفوتراپی بایستی اجتناب شود.

 

ماندگاری هایفو با تمدید سالیانه

هایفوتراپی باعث افزایش ساخت کلاژن توسط پوست می‌شود که در نتیجه باعث کند شدن روند پیری می‌شود. مراکز معتبر هایفوتراپی به شما پیشنهاد می‌کنند که در سال اول، دو جلسه به فاصله شش ماه از هم، هایفو انجام دهید. و سپس برای ماندگاری بیشتر نتایج، سالی یکبار این درمان را تکرار کنید تا نتایج آن دائمی باشد و فارغ از سن،  پوستی صاف و شفاف داشته باشید.

عوامل موثر بر ماندگاری هایفو

1 – سن فرد 

نتیجه هایفوتراپی با سن رابطه مستقیم دارد و به آن وابسته است.  از آنجایی که هایفو بدن را تحریک به تولید کلاژن می‌کند، هرچه جوان‌تر باشید میزان موفقیت این روش بیشتر است. پزشکان هایفوتراپی در شیراز پیشنهاد می‌دهند، جهت حفظ ماندگاری این درمان، افرادی که زیر 40 سال سن دارند هایفو را سالی یکبار و افراد با سن بالاتر هر شش ماه (با تشخیص و تجویز پزشک) هایفوتراپی را تمدید کنند.

2- پاسخ بیولوٰژیکی

عامل مهم دیگر در میزان ماندگاری هایفو پاسخ بیولوژیکی بدن به امواج دستگاه هایفو است. اینکه بدن فرد بعد از هایفوتراپی چه واکنشی نشان می‌دهد و فرآیند کلاژن سازی برای او چگونه است در افراد مختلف متفاوت است. طبیعی است که متابولیسم بدن یک فرد با دیگری متفاوت است در نتیجه ماندگاری هایفو و حتی تاثیرات هایفو برای هر فرد بستگی به واکنش بدن او به این درمان دارد.

3- میزان افتادگی پوست 

میزان افتادگی پوست تاثیر مستقیم بر ماندگاری هایفو دارد. افراد با افتادگی کمتر غالبا تاثیرات بیشتر و ماندگاری طولانی‌تری را مشاهده می‌کنند. و افراد با افتادگی شدید می‌توانند درمان‌های ترکیبی را در کنار هایفو جهت افزایش تاثیرات و ماندگاری انتخاب کنند. پیشنهاد می‌کنیم قبل از انجام هایفو حتما مشاوره شوید. شاید بهتر است اگر میزان افتادگی پوست شما بسیار زیاد است روش دیگری را انتخاب کنید.

4- سبک زندگی 

سبک زندگی سالم مانند تغذیه سالم، نوشیدن مقدار آب لازم و خواب کافی می‌تواند بدن را در تولید کلاژن یاری دهد. قطعا افراد با سبک زندگی سالم از هایفو ماندگاری طولانی‌تری دریافت می‌کنند. در نظر داشته باشید بعد از اینکه اشعه هایفو پوست را تحریک می‌کند بدن در طی سه ماه و به مرور زمان کلاژن تولید می‌کند، بهتر است در این بازه‌ی زمانی سبک زندگی سالم را مدنظر قرار دهید.

5- دستگاه هایفو

فاکتور دیگری که بر ماندگاری هایفوتراپی تاثیرگذار است نوع دستگاه هایفو و روش انجام هایفوتراپی‌است. پزشک باید بتواند برای هر منطقه از صورت، قدرت دستگاه و تعداد شات‌ها را به درستی تشخیص دهد تا ماندگاری این روش طولانی شود. شما با مراجعه به مراکز معتبر مطمئن خواهید بود که تعداد شات مورد نیاز پوستتان را دریافت خواهید کرد. ما در وبسایت شیراز بیوتی در مقاله‌ای تحت عنوان بهترین دستگاه هایفو به صورت جامع دستگاه‌ها را بررسی کرده‌ایم، برای اطلاعات بیشتر روی لینک کلیک کنید.

نتیجه

ماندگاری هایفوتراپی به صورت معمول بین شش ماه تا دو سال عنوان می‌شود. باید در نظر داشت که ماندگاری هایفو به عوامل زیادی بستگی دارد و در افراد مختلف نتایج متفاوتی دارد. دوام و ماندگاری این روش به دلیل اینکه بدن تحریک به تولید کلاژن الاستیک می‌شود نسبت به سایر روش های زیبایی بیشتر است.

هایفوتراپی

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک زیبایی نهال سریع ترین پل ارتباطی