لیزر موهای زائد برای مردان

لیزر موهای زائد برای مردان

لیزر موهای زائد، به تازگی، به عنوان روشی بسیار کاربردی و دائمی برای حذف موهای زائد نواحی مختلف بدن بسیار مورد توجه آقایان قرار گرفته است. راحتی و کم درد بودن حذف موهای زائد به کمک لیزر و عدم نیاز به تکرار هفتگی و یا حتی روزانه، سبب برطرف کردن چالش بسیاری از مردانی شده…

فهرست مطالب

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

لیزر موهای زائد، به تازگی، به عنوان روشی بسیار کاربردی و دائمی برای حذف موهای زائد نواحی مختلف بدن بسیار مورد توجه آقایان قرار گرفته است. راحتی و کم درد بودن حذف موهای زائد به کمک لیزر و عدم نیاز به تکرار هفتگی و یا حتی روزانه، سبب برطرف کردن چالش بسیاری از مردانی شده است که با وجود مو بر روی تمام و یا بخشی از بدن خود مشکل دارند. در همین راستا، لیزر موهای زائد امکان حذف و یا کاهش تراکم موی بدن مردان در نواحی سینه، شکم، کمر، صورت، گردن، پا، ناحیه تناسلی و باسن را ایجاد کرده است.

مزایای لیزر موهای زائد برای مردان

 • روش سریع
 •  نسبت به سایر روش های حذف موهای زائد درد کمتری دارد: بسته به آستانه ی تحمل درد شما، ممکن است درد بسیار خفیفی حس کنید اما این درمان به قدری سریع است که اکثریت آقایان درد ناشی از آن را به راحتی تحمل می کنند.
 • این روش دقیق است: دقت بالای این روش در حذف موهای زائد، آن را به راه حلی مناسب برای حذف موهای زائد نواحی کوچکتر مانند بین ابروها، بالای لب و بینی، ناحیه ی تناسلی یا ایجاد فرم ریش، تبدیل می کند.
 • می تواند موهای زائد هر ناحیه از بدن را حذف کند: موهای زائد نواحی از بدن که دسترسی به آنها با تیغ سخت است و اپیلاسیون این نواحی نیز دردناک است را می توان براحتی با لیزر حذف کرد.
 • جلوگیری از رشد زیر پوستی موهای زائد : اصلاح با تیغ، اپیلاسیون و سایر روش های حذف موهای زائد، می تواند موجب رشد زیر پوستی موها شده و مشکلاتی ایجاد کند. اگر بدن شما نیز مستعد رشد زیرپوستی موهای زائد است، حذف موهای زائد با لیزر روش مناسبی برای شماست.
 • خلاصی از رشد مجدد موهای زائد : اپیلاسیون و اصلاح با تیغ روش هایی هستند که ما بین جلسات آنها،‌ موهای زائد شما تا حدودی مجددا رشد خواهند داشت و این می تواند موجب آزار شما شود. اما با لیزر موهای زائد می توانید همیشه از داشتن پوستی صاف و بدون مو لذت ببرید.
 • لیزر کردن یک راه حل طولانی مدت برای خلاصی از موهای زائد
 • میزان حذف موهای زائد در این روش قابل تنظیم است: لیزر موهای زائد غالبا برای کاهش ضخامت موهای بدن آقایان استفاده می شود. این روش برای درمان نواحی مانند سینه ی آقایان بسیار مناسب است چرا که بسیاری از آقایان می خواهند به اندازه ی کافی موهای سینه خود را حفظ کنند تا ظاهری مردانه داشته باشند.

نواحی مناسب بدن مردان برای لیزر موهای زائد

لیزر رفع موهای زائد می تواند روی هر قسمتی از بدن به جز پلک ها انجام شود. برای آقایان، محبوب ترین نواحی برای انجام لیزر رفع موهای زائد  عبارتند از:

1.ناحیه سینه آقایان

تراکم بالای موهای سینه می تواند کار اصلاح آنها را سخت و دردناک کند و از طرفی نیز، این تراکم بالای موهای سینه ممکن است موجب ایجاد بوی نامطبوعی در بدن شوند. لیزر موهای زائد سینه مزایای زیر را به همراه دارد:

 • کاهش تعریق و بوی نامطبوع بدن
 • حذف موهای زائد: رشد زیر پوستی موها در مردانی که موهای زائد در سینه خود دارند محتمل تر است. لیزر موهای زائد سینه احتمال رشد زیر پوستی موهای این ناحیه را کاهش می دهد و موجب می شود بدون بروز عوارض جانبی طولانی مدت، بتوانید از داشتن پوستی صاف و بدون مو لذت ببرید.
 • پیشگیری از تحریکات پوستی: اصلاح با تیغ و اپیلاسیون روش هایی هستند که می توانند باعث تحریک پوست سینه شما شوند. اما با حذف موهای زائد این ناحیه به وسیله ی لیزر، هیچگونه تحریک پوستی طولانی مدتی نخواهید داشت.
 • کاهش تراکم موهای سینه: بسیاری از مردان علاقه‌ای به حذف موهای ناحیه سینه خود ندارند اما به دلیل آلودگی‌ها و مشکلات حاصل از این موها تمایل دارند تا از تراکم آن‌ها بکاهند. لیزر موهای زائد سینه با داشتن قابلیت تنظیم پذیری می‌تواند از تراکم موهای سینه بکاهد بدون اینکه آن‌ها را به شکل کامل نابود کند.
لیزر ناحیه سینه آقایان
لیزر ناحیه سینه آقایان

2.ناحیه شکم آقایان

حذف موهای ناحیه شکم در میان ورزشکاران و افرادی که به زیبایی اندام‌های ناحیه شکم خود اهمیت می‌دهند محبوبیت فراوانی دارد. در حقیقت، حذف دائمی موهای این بخش بدن به کمک فناوری لیزر سبب نمود هر چه بیشتر عضلات شش‌گانه شکم و زیبایی ظاهری آن خواهد شد.

3.ناحیه کمر مردان

وجود موهای زائد بر روی بخشی از کمر یا تمامی نواحی آن در بسیاری از مردان بسیار رایج است. علاوه بر عدم زیبایی، خارش و آلودگی ناشی از این موها با توجه به محل قرارگیری و عدم دسترسی آن‌ها برای بسیاری از افراد تبدیل به چالش شده است.

از طرف دیگر، عدم دسترسی مناسب به این نواحی توسط خود فرد، حذف این موها به وسیله تیغ یا وکس را برای مردان بسیار سخت می کند. به همین دلیل، لیزر موهای زائد یک روش مناسب و بسیار کاربردی برای حذف کامل موهای کمر و رفع مشکلات ناخوشایند ناشی از آن می‌باشد.

4.موهای صورت و گردن مردان

لیزر موهای ناحیه صورت و گردن برای بسیاری از مردان از اهمیت خاصی برخوردار بوده و راحتی بسیاری را برای آن‌ها فراهم خواهد آورد:

 • حذف موهای گردن و زیر چانه: یکی از مراحل سخت اصلاح صورت تمیز کردن ناحیه گردن و زیر چانه و منظم کردن موهای این ناحیه است. سختی اصلاح این موها به وسیله تیغ در بسیاری از مواقع سبب ایجاد جراحت های سطحی در هنگام اصلاح صورت می‌شود. حذف همیشگی موهای این ناحیه و یا کاهش تراکم و مقاومت آن‌ها به کمک لیزر، می‌تواند اصلاح موهای صورت را بسیار تسهیل کند.
 • مرتب کردن ریش‌ها: اصلاح منظم ریش‌ها و حفظ این نظم نیازمند اصلاح مرتب صورت در فواصل چند روزه است. به کمک لیزر می‌توان این کار را به شکل دائمی انجام داد و از مرتب بودن همیشگی ریش‌ها لذت برد.
 • کاهش حجم و تراکم ریش
 • حذف کامل ریش: حذف کامل ریش به کمک تیغ، برای مردانی که رشد موهای صورت آن‌ها نامنظم بوده و یا از داشتن ریش لذت نمیبرند بسیار سخت خواهد بود. اما لیزر این موها می‌تواند راه حلی دائمی برای حل این مشکل باشد.
 • لیزر بین ابروها: بسیاری از مردان که دارای ابروهای به هم پیوسته و یا بسیار متراکم هستند می توانند فاصله بین ابروهای خود را به کمک لیزر پاکسازی کنند.
 • لیزر موهای سر: لیزر موهای سر نیز در افرادی که از مشکل ریزش موی نامنظم رنج می برند می تواند بسیار کمک کننده باشد.
لیزر موهای صورت و گردن مردان
لیزر موهای صورت و گردن مردان

5.ناحیه تناسلی و باسن آقایان

حذف موهای ناحیه تناسلی و ناحیه باسن مردان به کمک تیغ و یا وکس، کار بسیار سختی است که در صورت نداشتن دقت لازم می تواند باعث بروز جراحت و خطرات شدیدتر نیز شود. همچنین خارش و سوزش این نواحی پس از اصلاح با تیغ چالش بسیاری از مردان می‌باشد.

حذف موهای زائد این نواحی حساس با لیزر، دیگر خارش و سوزش پس از اصلاح با تیغ یا اپیلاسیون را به دنبال نخواهد داشت. در نظر داشته باشید که لیزر موهای زائد این نواحی نیز با حفظ حریم خصوصی انجام خواهد شد و شما حین درمان احساس راحتی خواهید کرد. لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی و باسن، فرآیندی بسیار آسان، سریع و توام با احتیاط است. در ۹۹ درصد مواقع نیز ناحیه ی تناسلی با حوله پوشانده خواهد شد.

6.ناحیه زیر بغل مردان

از جمله آزاردهنده ترین موهای زائد موجود در بدن می توان از موهای زیربغل نام برد که سبب ایجاد آلودگی، تعرق زیاد و درنتیجه بوی بد در بسیاری از آقایان می‌شود. به کمک لیزر موهای زائد می‌توان به شکل کامل و همیشگی از موهای زائد این ناحیه بدون هیچ احساس خارشی رهایی یافت.

7.موهای زائد پا

لیزر موهای زائد پا در میان ورزشکاران بسیار رایج است. وجود مو در این ناحیه در بسیاری از ورزشکاران می تواند موجب آسیب دیدگی یا ایجاد جراحت شود. برای مثال گیر کردن موهای پا به زمین در هنگام تکل زدن، در فوتسال و فوتبال بسیار رایج است. به همین دلیل ورزشکاران رشته های فوتبال، شنا و دو و میدانی معمولا برای داشتن راحتی و آراستگی بیشتر موهای پای خود را لیزر می کنند.

نحوه عملکرد دستگاه لیرز موهای زائد

در طول فرایند لیزر موهای زائد، دستگاه پالس هایی از انرژی نوری را به داخل پوست منتشر می کند تا به ریشه و فولیکول موها اصابت کند.. ریشه و فولیکول مو در اثر انرژی لیزر تخریب شده و مو توانایی رشد دوباره را نخواهد داشت. درنتیجه این فرایند موهای زائدی که در فاز رشد بوده‌اند، کاهش خواهند یافت.

موهای بدن هر فرد در سه فاز متفاوت قرار می گیرند و لیزر تنها توانایی اثرگذاری بر موهایی که در فاز رشد هستند را دارد. به همین دلیل، به منظور اثرگذاری کامل لیرز موهای زائد، نیاز است تا فرایند در طی چندین جلسه برگزار شود. به این ترتیب لیرز فولیکول های تمام موهای بدن را مورد اصابت قرار خواهد داد.

اپراتور لیزر موهای زائد مخصوص آقایان

برای انجام لیزر موهای زائد آقایان از اپراتورهای مرد با تجربه کافی در زمینه انجام لیزر موهای زائد استفاده می‌شود تا از این طریق ضمن حفظ راحتی مراجعین، فرایند لیزر با تجربه درد کمتری صورت بپذیرد.

اقدامات لازم قبل از مراجعه

 • اصلاح کردن: ناحیه تحت درمان را شب قبل از جلسه درمانی با تیغ اصلاح کنید.
 • وکس انجام ندهند: چهار هفته قبل از وقت ملاقات وکس انجام ندهید؛ زیرا رنگدانه های موجود در فولیکول مو برای درمان موثر توسط لیزر نیاز می باشند.
 • از برنزه کردن پوست خود بپرهیزید: از هر نوع کرم پوستی که پوست را تیره می کند بپرهیزید. اگر به تازگی برنزه کردید یا پوست خود را تیره تر کرده اید، امکان دارد پزشک کرم روشن کننده نیز برای شما تجویز کند.
 • از داروهای رقیق کنند خون اجتناب کنید: در مورد پرهیز از داروهایی مانند آسپرین یا داروهای ضد التهابی قبل از درمان از پزشک خود پرس و جو کنید.
 • از آفتاب دوری کنید: از هفت روز قبل از درمان با لیزر از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم و اشعه UV خودداری فرمایید.

نحوه انجام فرایند لیزر موهای زائد آقایان

 • استفاده از داروی بی حسی موضعی 20 تا 30 دقیقه قبل از شروع کار به منظور کاهش هر نوع آزردگی را در هنگام درمان
 • بسته به منبع لیزر یا نور استفاده شده، شما و تکنیسین نیاز به استفاده از پوشش محافظتی مناسبی برای چشم دارید.
 • محافظت از لایه بیرونی پوست نیز به کمک یک ژل یخی یا وسیله سرمایشی خاصی انجام می شود.
 • تکنسین پالس های نوری به ناحیه تحت درمان وارد می کند و آن را برای چند دقیقه تحت نظر می گیرد تا مطمئن شود بهترین تنظیمات استفاده شده است و واکنش های نامناسب نیز چک می شوند.
 • در پایان، احتمالا به شما پک یخ، پماد و لوسین های ضد التهابی یا آب یخ داده شود تا هر گونه آزردگی را از بین ببرد.

نکات بعد از لیزر موهای زائد مردان

 • پوست احتمالا بلافاصله قرمز شود و فولیکول های مو در ناحیه تحت درمان ممکن است برجسته شوند. این حالت در عرض چند ساعت بر طرف می شود، اما برای برخی از مراجعه کنندگان می تواند تا 48 ساعت طول بکشد.
 • برای دست یابی به بهترین نتایج، در معرض تابش آفتاب قرار نگیرید.
 • به مدت 48 ساعت از حمام و وان آب گرم پرهیز کنید.
 • لباس های گشاد بپوشید تا در ناحیه تحت درمان عرق ایجاد نشود.
 • به مدت 24 ساعت بعد از جلسه درمانی از ورزش کردن بپرهیزید.
 • نور لیزر موهایی را که به طور فعال رشد می کنند هدف قرار می دهد، بنابراین جلسات متعددی برای درمان تمامی موها نیاز می باشد.
 • موها بلافاصله نمی ریزند، اما به مرور زمان در طی روزها و هفته ها آنها را از دست می دهید.
 • نتیجه لیزر روی افراد مختلف به طور چشمگیری متفاوت است و پیش بینی آن بسیار سخت می باشد. بیشتر افراد از بین رفتن موهای زائد را در طی چندین ماه احساس می کنند و ممکن است سالها نیز ادامه یابد. اما لیزر رفع موهای زائد، رفع دائمی مو را تضمین نمی کند.

تعداد جلسات مورد نیاز برای مردان

لیزر مردان معمولا به ۶ تا ۸ جلسه نیاز دارد اما تعداد دقیق جلسات در جلسه مشاوره قبل از لیزر تعیین خواهد شد. وقفه بین جلسات نیز بسته به ناحیه تحت لیزر متفاوت است. در نواحی که موها سریعتر رشد می کنند، احتمالا هر 4 تا 8 هفته، فرآیند درمان باید تکرار شود. در نواحی که موها کندتر رشد می کنند مانند کمر، ممکن است جلسات هر 12 تا 16 هفته انجام شود.

تعداد جلسات مورد نیاز و فاصله زمانی بین آنها تا حد زیادی به عوامل زیر بستگی دارد:

 • رنگ مو
 • ناحیه ای که لیزر می شود.
 • ضخامت مو
 • تراکم کلی موهای ناحیه

عوارض جانبی لیزر رفع موهای زائد در مردان

خطرات و عوراض جانبی بر اساس جنس پوست، رنگ مو، برنامه درمانی و مراقبت های قبل و بعد از درمان متفاوت است. رایج ترین عوارض جانبی لیزر رفع موهای زائد در آقایان عبارتند از:

 • آزردگی پوستی: ناراحتی موقتی، قرمزی و التهاب بعد از انجام لیزر رفع موهای زائد محتمل می باشد.
 • تغییر رنگلیزر رفع موهای زائد ممکن است پوست را تیره تر یا روشن تر بکند. این تغییرات ممکن است دائمی یا موقتی باشند.

لیزر رفع موهای زائد در آقایان به ندرت، باعث ایجاد تاول، پوسته پوسته شدن، زخم و دیگر تغییرات در بافت پوست خواهد شد و همین طور فرآیند کم خطری است. اما انجام آن توسط افراد غیرمتخصص، در محیط‌های غیر تخصصی و با استفاده از دستگاه های غیر استاندارد، ریسک بروز عوارض خطرناک ،ایجاد مشکلات دائمی را برای پوست شما را به همراه خواهد داشت. توصیه می‌شود که لیزر موهای زائد را در کلینیک‌های مجهز و شناخته شده و زیر نظر پزشکان متخصص انجام دهید.

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک زیبایی نهال سریع ترین پل ارتباطی