عوارض های تزریق فیلر لب

عوارض های تزریق فیلر لب

آیا ژل لب عوارض دارد؟ به طور کلی ژل لب در اصل برای افزایش حجم لب و بهبود فرم لب ها استفاده و تزریق می شود. این ژل لب ها انواع و برند های گوناگونی دارند که نسبت به نیاز افراد در سی سی های مختلف عرضه می شوند. هیالورونیک اسید ماده ای است که…

فهرست مطالب

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

به طور کلی ژل لب در اصل برای افزایش حجم لب و بهبود فرم لب ها استفاده و تزریق می شود. این ژل لب ها انواع و برند های گوناگونی دارند که نسبت به نیاز افراد در سی سی های مختلف عرضه می شوند.

هیالورونیک اسید ماده ای است که به صورت کاملاً طبیعی در بدن پیدا می شود و باعث افزایش حجم لب به صورت طبیعی می شود.

برخی از این عوارض ژل لب به سرعت و در طی چند ساعت رفع می شوند، مانند؛ کبودی، قرمزی، درد و تورم. اما برخی دیگر از عوارض تزریق ژل در دراز مدت ممکن است خود را نشان دهند.

ممکن است پس از تزریق ژل لب با یک یا چند عوارض زیر مواجه شوید که البته در بیشتر موارد جای نگرانی نیست و برخی از آن ها در کمتر از ۴۸ ساعت رفع می شوند.

۱- آسیب به بافت لب در هنگام تزریق ژل

این نوع از عوارض ژل لب کاملاً طبیعی است و علت طبیعی بودن آن این است که شما دارید یک ماده خارجی را به بدن خود وارد می کنید و این تزریق یک عامل خارجی محسوب می شود.

بدن در برابر این عوامل خارجی برای محافظت از خود یکسری واکنش ها نشان می دهد که این واکنش ها باعث خرابی بافت لب می شوند.

هر چه قدر میزان سی سی مصرف شده برای ژل لب بیشتر باشد این آسیب ها بیشتر می شوند و در دراز مدت باعث خرابی بافت لب می شود.

۲- بروز واکنش های آلرژیک بعد از تزریق ژل لب

واکنش آلرژیک نیز یکی دیگر از عوارض تزریق ژل لب و کاملاً طبیعی است. به این علت که بدن هر انسان ممکن است به برخی چیز ها و ماده ها حساس باشد و باعث بروز آلرژی در بدن شود.

البته ناگفته نماند بروز آلرژی به ندرت در بدن ایجاد می شود و برای جلوگیری یا اطمینان از نداشتن آلرژی باید پیش متخصص بروید و آن متخصص از شما تست آلرژی بگیرد.

۳- تورم و کبودی بعد از تزریق ژل لب

از دیگر عوارض تزریق ژل لب می توان به خونریزی کبودی و تورم لب اشاره کرد که معمولاً این موارد از عوارض شایع تزریق ژل لب می باشند. این نوع تورم ها بعد از گذشت دو سه هفته پس از تزریق بهبود پیدا می کنند.

البته عواملی مانند میزان سی سی مصرفی، جنس ماده ژل لب و جهت تزریق ژل لب می توانند در کم و زیاد شدن این عوارض موثر باشند.

چرا که اگر دکتر یا متخصص به صورت اشتباه و با زاویه اشتباهی سوزن را وارد کند ممکن است این خونریزی و تورم حتی شدید تر هم شود.

البته در بیشتر موارد بعد از انجام تزریق ژل لب، قرمزی و ورم طبیعی است. ورم بعد از تزریق ژل لب در طی دو روز آتی به بالاترین حد خود رسیده و طی مدت دو هفته از بین می رود.

۴-ایجاد زخم در ناحیه تزریق ژل لب

این نوع از عوارض تزریق ژل لب وقتی اتفاق می افتد که عمل تزریق به درستی انجام نشود و کوچک ترین اشتباه در تزریق باعث ایجاد شدن این زخم ها می شوند.

در بیشتر ماده های تزریق ژل لب هیالورونیک اسید وجود دارد. این ماده اگر به صورت زیاد یا در جای اشتباهی تزریق شود باعث خشکی پوست و در نهایت ایجاد زخم هایی عمیق می شود.

استفاده زیاد از مواد تزریق ژل لب ممکن است حتی باعث توقف در تولید کلاژن ها برای دراز مدت شود.

۵- عفونت از نادرترین عوارض فیلر لب

ایجاد عفونت در بدن هنگاهی رخ می دهد که بدن شما نتواند آن ماده را بپذیرد و در برخی موارد عفونت ها بعد از تزریق نمایان می شوند.

برای این که بتوانید جلوگیری کنید از عفونت های ژل لب شما باید حتماً از دکتر خود بخواهید از لب شما نمونه برداری کند و نسبت به نوع پوست لبتان ژل مخصوص را بزند.

در صورتی که هیچ ژل لبی برای شما مناسب نبود، بایدشما را از تزریق ژل لب بازدارد البته معمولاً ایجاد عفونت کم اتفاق می افتد.

ولی شما بهتر است قبل از انجام تزریق حتماً تستی انجام دهید که ببینید می توانید این کار را انجام دهید یا خیر.

۶- عدم تقارن، عوارض تزریق ژل در دراز مدت

یکی دیگر از عوارض شایع تزریق ژل لب؛ این است که در برخی موارد شخص پس از تزریق و گذشت چند هفته متوجه می شود که لب ها در تقارن نبوده و با هم اختلاف دارند.

این عامل فقط و فقط به دکتری که تزریق ژل انجام می دهد بستگی دارد و اگر در هر طرف از لبتان میزان را کم یا زیاد بزند و یا سوزن ژل را در جای اشتباهی بزند این مشکل به وجود می آید.

تنها راه جلو گیری از این مشکل، رفتن به پیش دکتر های مختصص می باشد تا کوچکترین اشتباهی در تزریق پیش نیاید.

برخی از افراد پس از عدم تقارن برای این که لب های خود را درست کنند ممکن است بلافاصله پس از تزریق، تزریق دیگری انجام دهند.

در چنین مواردی تزریق دوم به علت اینکه تورم لب شما نخوابیده است، کاملا اشتباه بوده و ممکن است باعث بروز عوارض تزریق ژل در دراز مدت شود.

۷-التهابات پوستی پس از تزریق ژل لب

یکی دیگر از عوارض فیلر لب، ایجاد التهابات پوستی بر روی لب و اطراف لب است که عارضه به ندرت رخ می دهد.

برای این که این التهابات بهبود پیدا کنند شما پس از دیدن تاول و یا التهابات سریعاً باید به نزد دکتر خود بروید و آن را پیگیری کنید.

توجه داشته باشید که بی توجهی به این التهابات، میزان آن را افزایش می دهند و باعث به وجود آمدن مشکلات خیلی جدی در صورت فرد می شوند.

۸-بروز ناراحتی های بسیار خفیف پس از تزریق ژل لب

این مورد از عوارض تزریق لب کاملاً طبیعی هستند و تقریباً در همه افرادی که تزریق ژل لب انجام دادند مشاهده می شوند.

این ناراحتی ها بر اساس تزریق سوزنی است که برای ژل ها انجام می شوند و به سرعت بهبود پیدا می کند.

۹-قرمز شدن پوست پس از تزریق ژل

یکی دیگر قرمز شدن پوست صورت بیمار می باشد که تقریباً می توان گفت این عامل هم طبیعی به حساب می آید.

پس از تزریق ماده خارجی به لب باعث ایجاد قرمزی پوست می شوند که در صورت مشاهده همچنین مشکلی می توانید آن را با پزشک خود در میان بگذارید.

به طور کلی این قرمزی پوست پس از مدت کمی به حالت اولیه خود باز می گردد.

۱۰-ایجاد اسکار پس از تزریق ژل لب اسکار

زمانی اسکار ایجاد شود باعث احساس درد در سطح پوست لب می شود و از طرفی دیگر ساختار پوست را به هم می زند. در تزریق ژل لبی که به صورت اصولی و توسط متخصص انجام نشود، این عارضه امکان رخ دادن دارد.

 

ژل لب

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک زیبایی نهال سریع ترین پل ارتباطی