سن مناسب لیزر موهای زائد

سن مناسب لیزر موهای زائد

سن مناسب لیزر موهای زائد

اگرچه امکان انجام لیزر موهای زائد در سنین پایین وجود دارد، اما برخی متخصصان پوست به شدت توصیه می‌کنند که برای رسیدن به بازه سن لیزر فرزند خود، بهتر است تا گذر از دوران بلوغ دختران صبر کنید و در صورتی که فرزند شما دختر است، سن مناسب لیزر موهای زائد، پس از آغاز چرخه…

فهرست مطالب

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

اگرچه امکان انجام لیزر موهای زائد در سنین پایین وجود دارد، اما برخی متخصصان پوست به شدت توصیه می‌کنند که برای رسیدن به بازه سن لیزر فرزند خود، بهتر است تا گذر از دوران بلوغ دختران صبر کنید و در صورتی که فرزند شما دختر است، سن مناسب لیزر موهای زائد، پس از آغاز چرخه قاعدگی او است. همچنین، برای دختران بهتر است که هورمون‌های بدنشان در حالت طبیعی و پایدار باشند. در صورتی که دختر شما مبتلا به برخی شرایط خاص پزشکی مانند سندرم تخمدان پلی‌کیستیک باشد، قبل از انجام لیزر موهای زائد، بهتر است توسط متخصص زنان معاینه شده و به تشخیص ایشان اقدام به هورمون درمانی کند.

بر اساس تجربه پزشکان و متخصصین با سابقه لیزر، تحمل درد بدن افراد بالای 18 سال برای انجام این امر بیشتر است، چرا که در سنین پایین‌تر، پوست نازک‌تر و حساس‌تر بوده و حتی ممکن است لیزر موهای زائد، عوارض پوستی بسیاری به همراه داشته باشد. به همین دلیل، به نوجوانان زیر 18 سال توصیه می‌شود از روش‌های دیگری مثل اپیلاسیون یا استفاده از کرم‌های موبر برای از بین بردن موهای زائد استفاده کنند.

آیا لیزر موهای زائد برای افراد نوجوان مضر است؟

انجام لیزر موهای زائد برای افراد نوجوان تحت شرایط خاص و با رعایت دقیق راهنمایی‌های پزشک می‌تواند مطمئن و ایمن باشد. با این حال، قبل از اقدام به این روش، بهتر است به صورت جدی مزایا و معایب آن را ارزیابی کرده و با پزشک متخصص مشورت کرده و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید. همچنین در صورتی که افراد نوجوان دارای شرایط پزشکی خاص هستند، قبل از شروع به این روش، باید با پزشک متخصصشان مشورت کنند و در صورت لزوم، اقدام به درمان این شرایط پزشکی کنند.

استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد در نوجوانان ممکن است خطراتی به همراه داشته باشد، اما این خطرات بیشتر به عوارضی بازمی‌گردد که به دلیل استفاده نامناسب از لیزر توسط تکنسین‌های بی‌تجربه و ناماهر و در مراکز غیرمعتبر ایجاد می شوند. با این حال، اگر لیزر موهای زائد در کلینیک‌های معتبر توسط متخصصین مجرب و باسابقه انجام شود، احتمال وقوع هرگونه عوارض و خطری به حداقل می‌رسد. استفاده از دستگاه‌های لیزر با کیفیت و استفاده از فناوری‌های متناسب با نوع و جنس پوست و موی نوجوانان، اگر توسط یک پزشک متخصص کنترل شود، می‌تواند به کاهش خطرات و عوارض مربوط به لیزر موهای زائد در نوجوانان کمک کند.

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که نوجوانی سن مناسب لیزر موهای زائد به شمار نمی‌رود این است که در این سنین که افراد در دوران بلوغ قرار دارند، تعادل هورمون‌های بدن به هم می‌ریزد و سطوح هورمونی پایدار نیستند. به همین دلیل ممکن است لیزر موهای زائد نتیجه مثبتی نداشته باشد و همچنان موهای زائد به رشد خود ادامه دهند. بنابراین افراد مجبور هستند که جلسات بیشتری برای لیزر موهای زائد مراجعه کنند و با رویش مجدد موها، تلاش و هزینه شما هدر خواهد رفت. بنابراین بهتر است که نوجوانان زیر سن 18 سال از انجام لیزر خودداری کنند و پس‌ از آنکه دوران بلوغ آنان به اتمام رسید، از روش لیزر برای از بین بردن موهای زائد استفاده کنند. پس از دوران بلوغ، به طور طبیعی، سطوح هورمون‌های بدن به حالت پایداری رسیده است که باعث می‌شود نتیجه لیزر موهای زائد ماندگاری بیشتری داشته باشد.

 

آیا لیزر موهای زائد برای افراد مسن مضر است؟

با توجه به تحقیقات کنونی، لیزر برای افراد مسن به طور کلی مضر نیست، اما باید توجه داشت که تأثیرات آن برای آنها ممکن است متفاوت باشد و احتیاط در مورد استفاده از آن لازم است.

یکی از تغییراتی که افرادی وارد دوران 60 سالگی شده‌اند، به دلیل تغییرات هورمونی ممکن است تجربه می‌کنند، رشد موهای زائد در نواحی است که قبلاً در آن نواحی مو وجود نداشته است. همچنین ممکن است ضخامت و تیرگی موهای زائد نسبت به قبل بیشتر شود.

با توجه به افزایش سن، پوست انسان شروع به کاهش سطح کلاژن و الاستین می‌کند که می‌تواند موجب پوست‌پوست شدن و کاهش لطافت پوست شود. در نتیجه، احتمال ایجاد عوارض پس از لیزر برای افراد مسن، مانند تحریک پوستی، سوختگی، تغییر رنگ پوست، عفونت، و غیره بیشتر است.

البته در پاسخ به سؤال اینکه آیا میان‌سالی سن مناسب لیزر موهای زائد به شمار می‌رود یا خیر؟

باید بگوییم که برای افراد میان‌سال که برخی داروهای  خاص مثل رقیق کننده خون، قلبی، ضد انعقاد، آرام‌بخش و یا داروهای ضد التهاب مصرف می‌کنند.

استفاده از لیزر موهای زائد ممکن است مشکلات جدی ایجاد کند. بنابراین، قبل از استفاده از لیزر برای افراد مسن، باید به دقت از پزشک متخصص مربوطه پرسش کنید و توصیه‌های او را رعایت کنید.

سخن پایانی

به طور کلی، بهترین زمان ممکن برای استفاده از تکنیک لیزر برای حذف موهای زائد پس از اتمام دوران بلوغ و تغییرات هورمونی است.

در صورتی که قصد دارید در سنین کمتر از این تکنیک استفاده کنید، بهتر است با پزشکان متخصص و باتجربه در این زمینه مشورت کنید

تا عوارض و خطرات لیزر موهای زائد در سنین پایین را به حداقل برسانید.

 

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک زیبایی نهال سریع ترین پل ارتباطی