رفع کبودی زیرچشم بعد مزوتراپی

رفع کبودی زیرچشم بعد مزوتراپی

مزوتراپی تکنیکی است که در طی آن، با استفاده از تزریق ویتامین ها، آنزیم ها، هورمونها و سایر مواد مغذی، سلولهای پوست تحریک شده و در نهایت کشیدگی پوست و کاهش چربی زیر پوست رخ می دهد. مزوتراپی برای کاهش سلولیت ، کاهش خطوط و چین و چروک پوست اطراف چشم و صورت، کشیدگی پوست…

فهرست مطالب

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

مزوتراپی تکنیکی است که در طی آن، با استفاده از تزریق ویتامین ها، آنزیم ها، هورمونها و سایر مواد مغذی، سلولهای پوست تحریک شده و در نهایت کشیدگی پوست و کاهش چربی زیر پوست رخ می دهد. مزوتراپی برای کاهش سلولیت ، کاهش خطوط و چین و چروک پوست اطراف چشم و صورت، کشیدگی پوست شل شده، روشن کردن پوست دور چشم و … به کار می رود.

برای انجام مزوتراپی لازم است تا از سوزنهای ظریفی استفاده شود تا مواد مغذی و داروها به لایه میانی پوست تزریق شوند. اگرچه مزوتراپی روشی ایمن است و نسبت به جراحی، دارای عوارض جانبی بسیار کمی است اما مانند هر روش درمانی دیگری با عوارضی جزئی همراه است. ورم و کبودی پوست دور چشم یکی از عوارض معمول مزوتراپی است. این عوارض معمولا نشانگر خطر جدی نیستند و وجود آنها جای نگرانی ندارد؛ مگر اینکه با گذشت زمان تشدید شوند و منجر به ناراحتی افراد گردند. در این صورت باید با پزشک خود مشورت کنید.

کبودی زیر چشم بعد از مزوتراپی

همانگونه که اشاره شد کبودی زیر چشم بعد از مزوتراپی دور چشم یکی از عوارض معمول این تکنیک است. اگرچه سوزنهای استفاده شده در مزوتراپی ظریف و ریز هستند، اما به هر حال به رگهای کوچک زیر پوست آسیب جزئی می زنند. کبودی زیر چشم به علت پارگی جزئی رگهای خونی و نشت سلولهای خونی از آنها به بافتهای اطراف ایجاد می شود. با توجه به این مطلب، می توان نتیجه گرفت که تشدید فعالیت و انجام فعالیتهای سنگین همچون ورزش می تواند منجر به تشدید کبودی گردد؛ زیرا هر فعالیت سنگینی با افزایش جریان خون همراه است و این به معنی نشت بیشتر سلولهای خونی از رگهای آسیب دیده و افزایش کبودی زیر چشم بعد از مزوتراپی است.

کبودی زیر چشم بعد از مزوتراپی معمولا جای نگرانی ندارد زیرا رگها با گذشت زمان و بصورت خودبخودی ترمیم میشوند و بافتها نیز از سلولهای نشت کرده پاک میگردند و کبودی زیر چشم از بین میرود. روشهایی نیز وجود دارند که احتمال کبودی زیر چشم بعد از مزوتراپی را کم کرده و سرعت بهبود را افزایش می دهند که در ادامه به آنها اشاره می گردد.

رفع کبودی زیر چشم بعد از مزوتراپی

روشهای زیر می توانند در رفع سریع تر کبودی زیر چشم بعد از مزوتراپی موثر باشند:

  1. استفاده از کمپرس یخ: یکی از روشهای رایج برای کاهش التهاب، ورم و کبودی بافت پس از جراحی و مزوتراپی، استفاده از کمپرس یخ است. توصیه میشود تا بلافاصله پس از مزوتراپی از کمپرس یخ بر روی ناحیه مزوتراپی استفاده گردد. این کار را می توان در 48 ساعت اولیه پس از مزوتراپی تکرار کرد.
  2. وقتی پک یخ بر روی پوست است نباید به آن فشار آورد.
  3. داروهای رقیق کننده خون می توانند میزان نشت سلولهای خونی از رگهایی که آسیب دیدند را افزایش دهند بنابراین حداقل یک روز از مصرف داروهایی همچون آسپرین، ایبوپروفن، ویتامین E و … خودداری شود؛ مگر اینکه پزشک شما به دلیل بیماری زمینه‌ای اجازه عدم مصرف این داروها را ندهد.
  4. سیگار، قلیان و دخانیات دیگر میتوانند منجر به وخیم شدن وضعیت کبودی پوست زیر چشم شوند.
  5. نوشیدنی هایی که حاوی الکل هستند می توانند منجر به تشدید کبودی زیر چشم شوند. بنابراین چند روز قبل و چند روز پس از مزوتراپی نباید به هیچ عنوان از آنها استفاده نمود.
  6. نوشیدن آب باعث کاهش ورم،التهاب و کبودی زیر چشم بعد از مزوتراپی می گردد.

ورم بعد از مزوتراپی چشم

ورم بعد از مزوتراپی نیز یکی از عوارض معمول این تکنیک جوانسازی پوست است. علت ورم بعد از مزوتراپی افزایش جریان مایعات بافتی و سلولهای سفید خون به محل مزوتراپی است. زمانی که بافت پوست در اثر ورود سوزنهای مزوتراپی دچار پارگی می شود، پیامهایی شیمیایی تولید می شوند که منجر به فراخوانی سلولهای ایمنی بدن به محل آسیب می شوند تا از ایجاد عفونت و آسیب بیشتر جلوگیری کنند. بنابراین ورم بعد از مزوتراپی چشم جای نگرانی ندارد و پس از گذشت چند روز به صورت خودبخودی رفع می شود. روشهایی که گفتیم برای رفع کبودی زیر چشم بعد از مزوتراپی برای کاهش روم بعد از مزوتراپی چشم نیز موثر هستند.

ماندگاری مزوتراپی دور چشم

در صورتی که دوره های مزوتراپی به صورت منظم طی شوند انتظار میرود مزوتراپی دور چشم بین 12 تا 18 ماه ماندگاری داشته باشد. البته این زمان از فردی به فرد دیگر متفاوت است. سبک زندگی و مراقبت از پوست از جمله عواملی هستند که می توانند در مدت زمان ماندگاری مزوتراپی دور چشم موثر باشند.

مزوتراپی

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک زیبایی نهال سریع ترین پل ارتباطی