تفاوت مزوتراپی و مزوژل

تفاوت مزوتراپی و مزوژل

آشنایی نسبی به مزوتراپی و مزوژل لایه میانی پوست از اهمیت زیادی برخوردار است و برای اینکه پوست سالم و شاداب داشته باشید، باید به این لایه از پوست اهمیت دهید. مزوتراپی مزوتراپی از طریق سوزن‌های بسیار نازک، مواد معدنی را به لایه میانی پوست رسانده و بعد از آن شخص حدود 2 تا 3…

فهرست مطالب

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

آشنایی نسبی به مزوتراپی و مزوژل

لایه میانی پوست از اهمیت زیادی برخوردار است و برای اینکه پوست سالم و شاداب داشته باشید، باید به این لایه از پوست اهمیت دهید.

مزوتراپی

مزوتراپی از طریق سوزن‌های بسیار نازک، مواد معدنی را به لایه میانی پوست رسانده و بعد از آن شخص حدود 2 تا 3 روز با کبودی و قرمزی پوست مواجه است و بعد از این مدت می‌تواند به مرور زمان نتیجه این فرآیند بهبودسازی را مشاهده کند.

شاید تاکنون شما هم نام ماده هیالورونیک اسید را شنیده‌اید و اطلاعاتی در این مورد دارید. ماده هیالورونیک اسید به طور طبیعی میزان بسیار کمی در پوست همه اشخاص وجود دارد، اما در تکنیک مزوتراپی مقداری دیگر از این ماده به پوست تزریق می‌گردد تا سلامت پوست باز گردد.

مزوژل و مزوتراپی روش‌های جوانسازی پوست هستند.

کاربردهای مزوتراپی عبارتند از:

 • جوان‌سازی و شادابی پوست
 • ایجاد بافت منسجم پوست
 • کنترل ریزش مو در تکنیک مزوتراپی مو

مزوژل

مزوژل یک ماده ای است که در تکنیک مزوتراپی به لایه‌های میانی پوست تزریق می‌گردد. در مزوژل، ماده هیالورونیک اسید به صورت Non-crosslinked بوده و بر این اساس، از این روش بیشتر برای فرآیندهای درمانی استفاده می‌شود و در کنار آن می‌توان انتظار محدودی از حجم‌دهی و فرم‌دهی برای زیر چشم‌ها داشت.

کاربردهای مزوژل عبارتند از:

 • رفع چروک‌های ریز صورت
 • آب‌رسانی پوست
 • جوان‌سازی پوست

هدف اصلی از تزریق مزوژل را دانستید و بهتر است که با مواد تشکیل دهنده آن نیز آشنا شوید:

 • آنتی‌اکسیدان
 • مواد معدنی و مغذی
 • مواد روشن کننده پوست
 • هیالورونیک اسید با غلظت بالا
 • انواع ویتامین‌های لازم برای پوست

آیا مزوژل با مزوتراپی فرق دارد؟

مزوژل نوعی ماده مفید با کارایی خاص است که در تکنیک مزوتراپی به پوست تزریق می‌گردد، حال پس این دو روش چه تفاوتی با یکدیگر دارند وقتی که مکمل یکدیگر به نظر می‌رسند؟

ترکیباتی که برای این دو محصول در نظر گرفته شده است، متفاوت بوده و تا حدودی از عناصر متفاوتی تشکیل شده‌اند، به عنوان مثال در مزوژل، ترکیباتی نظیر پپتید، کوآنزیم، اسید‌ آمینه، انواع ویتامین، مواد معدنی و فاکتور های رشد وجود دارد. همان‌طور که گفته شد، در مزوتراپی ترکیب هیالورونیک اسید با غلظت بالا وجود دارد که عملکرد و اثرگذاری را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

در واقع با استفاده از ترکیب این دو روش در یک زمان می‌توانید تمامی جوش‌ها و کهیرهای روی سطح پوست خود را درمان کنید و علاوه بر جوان‌سازی پوست، تا یک تا دو درجه رنگ پوست خود را روشن‌تر سازید، همچنین برخی افراد ترجیح می‌دهند که حین انجام مزوژل و مزوتراپی پوست، مزوتراپی مو هم انجام دهند تا ریزش موی خود را بهبود بخشند.

تفاوت اصلی مزوژل و مزوتراپی چیست؟

یکی از تفاوت هایی که باید بدانید این است که غلظت مواد مزوژل در مقایسه با مواد مزوتراپی بسیار بیشتر است. درواقع مزوژل ترکیبی از مزوتراپی می باشد.

همچنین از دیگر تفاوت ها باید به این نکته بپردازیم که قابلیت پر کنندگی مزوژل نسبت به مزوتراپی به دلیل وجود مواد کلاژن و ترکیبات اسید هیالورونیک بسیار بیشتر است.

تفاوت ماندگاری مزوژل و مزوتراپی

با تزریق مزوژل نتایج آن بلافاصله قابل مشاهده است اما بهتر است تا دو روز برای ایجاد نتایج بهتر صبر کنید. این متد زیبایی ماندگاری ۶ تا ۹ ماه خواهد داشت و بهتر است جهت ترمیم دوباره به کلینیک معتبر مراجعه نمایید.

نتایج مزوتراپی به صورت آنی نمی باشد و کمی طول می کشد تا نتایج دلخواه زیباجو نمایان شود.

 

مزوژل

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک زیبایی نهال سریع ترین پل ارتباطی