تزریق ژل برای رفع جای جوش

تزریق ژل برای رفع جای جوش

تزریق ژل برای رفع فرورفتگی ناشی از جای جوش تزریق ژل برای رفع جای جوش امروزه یکی از روش هایی است که بدون محدودیت سنی می تواند مورد استفاده افرادی قرار بگیرد که پوست حساسی دارند و به زیبایی خود اهمیت می دهند. در این شیوه درمانی پوست تحریک می شود تا کلاژن بیشتری تولد…

فهرست مطالب

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

تزریق ژل برای رفع فرورفتگی ناشی از جای جوش

تزریق ژل برای رفع جای جوش امروزه یکی از روش هایی است که بدون محدودیت سنی می تواند مورد استفاده افرادی قرار بگیرد که پوست حساسی دارند و به زیبایی خود اهمیت می دهند. در این شیوه درمانی پوست تحریک می شود تا کلاژن بیشتری تولد کند و در نتیجه خود را در برابر فرورفتگی های ناشی از جای جوش ترمیم کند. هرچند تزریق انواع فیلر نیز می تواند سبب برآمده شدن پوست فرد در نواحی فرورفته شود و زیبایی و طراوت مورد نظر را ایجاد کند. لازم به ذکر است که اثر بخشی این درمان به مهارت پزشک در شناسایی نوع پوست و تشخیص انواع فرورفتگی و اسکارها و همچنین پاسخدهی پوست زیباجو به این شیوه درمانی بستگی دارد.

جای جوش و دلایل ایجاد آن

جای جوش یا اسکار آکنه یا به لاتین acne scar، به زخم های ایجاد شده بر اثر وجود جوش صورت و آسیب های پوستی مربوط به آن گفته می شود.

پس از ایجاد جوش در سطح پوست، پوست در تلاش برای اصلاح و ترمیم خود کلاژن ترشح می کند. اگر مقدار کلاژن ترشح شده کمتر از نیاز پوست باشد، سبب ایجاد فرورفتی می شود. اما در صورتی که کلاژن ترشح شده بیش از حد نیاز باشد، باعث ایجاد بر آمدگی در سطح پوست می شود. به یاد داشته باشید که مقدار ترشح کلاژن کاملا بستگی به بدن افراد دارد.

انواع فرورفتگی پوست در اثر جای جوش

لازم است قبل از اینکه وارد بحث درمان و راهکار های درمانی برای فرورفتگی در اثر جوش بشویم، با انواع این فرورفتگی ها و علت ایجاد هر کدام آشنا سویم.

 • اِسکار یخ شکن

علت نام گذاری این نوع جای جوش ظاهر آن است. این نوع فرورفتگی معمولاً جای جوش عمیق و حفره‌ای هستند و شکل آن ها مانند اثری است که یخ شکن روی سطح یخ ایجاد می کند. عمق این فرورفتگی بسیار عمیق است.

 • اسکار ورقه‌ای

این نوع از جای جوش در واقع به صورت گسترده و زیاد در سطح پوست پخش می شود و پستی و بلندی‌های ورقه‌ای روی صورت ایجاد می کند.

 • اسکار آتروفیک

اسکار آتروفیک از انواع زخم های بعد از بین رفتن جوش است که به شکل فرورفتگی‌های باریک و نازک در سطح پوست ظاهر می‌شوند.

انواع برآمدگی در اثر جای جوش:

 • اسکار کلوئیدی

کلوئید درواقع یک نوع بیماری پوستی است که بعد از بین رفتن جوش، به صورت برجستگی حاصل از زخم‌های بزرگ روی پوست ظاهر می‌شوند که شباهت زیادی به اثار پس از بخیه دارند.

 • اسکار واگنی

اسکار واگنی از انواع دیگر آثار آکنه ایت که به صورت گسترده در پوست دیده می شود  و ویژگی منحصر به فرد آن برای تشخیص از سایر انواع جای جوش، گوشه های تیز و برجسته آن است.

 تزریق ژل در درمان جای جوش چقدر موثر است؟

باید گفت افرادی که نوجوان هستند و فرورفتگی های ناشی آکنه در پوست آنان مربوط به عوامل هورمونی است، از شانس نسبتا بالایی برای بهبودی بر خوردارند.

باید تاکید کرد که تزریق ژل در ناحیه آسیبی ، در مقایسه با سایر روش هادوره نقاهت ندارد و نیازی به مراقبت های فراوان و یا حسی بستری نیست. و هرچند پرکننده‌های پوستی نمی‌توانند جای جوش‌های روی صورت شما را به طور کامل از بین ببرند، می‌توانند ظاهر پوستتان را به طرز چشمگیری به مدت محدود بهبود بخشند.

 ژل یا فیلر مناسب برای رفع جای جوش

هیالورونیک اسید یکی از رایج ترین موادی است که به عنوان فیلر برای رفع جای جوش انتخاب و تزریق می شود.علت انتخاب این ماده این است که سبب تحریک پوست برای ساخت و ترشح کلاژن می شود و  در نتیجه در دراز مدت سبب می شود که بدنبه خودی خود مقدار کلاژن مورد نیاز را تولید کند و شما پس از مدتی از تزریق ژل بی نیاز شوید.

مزایای تزریق ژل برای رفع فرورفتگی ناشی از جای جوش

 1. تزریق ژل نیاز به مراقبت های زیادی ندارد.
 2. این روش نیاز به بستری ندارد و کاملا سر پایی انجام می شود.
 3. تزریق ژل بدون درد و خونریزی است
 4. دوره نقاهت ندارد.
 5. علائم قرمزی و تورم نهایتا تا ۲۴ ساعت بعد از بین می روند.

مزایای تزریق ژل برای جای جوش

 1. خطر بروز حساسیت به فیلر
 2. در صورت بی مهارتی پزشک امکان تزریق اشتباه وجود دارد. بنابراین توصیه می شود حتما در انتخاب کلینیک دقت کنید.
 3. تزریق فیلر در رگ، که می تواندد سبب بروز عفونت یا گرفتگی رگ ها شود.

 در صورت رفع نشدن سوزش، خارش و التهاب با قرمزی نواحی تزریقی تا ۲ روز بعد از تزریق حتما به پزشک مراجعه کنید.

ماندگاری تزریق ژل

همانطور که قطعا می دانید، ژل پس از مدتی جذب می شود و ممکن است علیرغم صافی و یک دستی ای که پوست پس از اولین روز های تزریق کسب کرده، پس از ۶ ماه الی ۱ سال فرورفتگی ها با عمق کمتری مجددا نمایان شوند. در این صورت میتوانید برای تزریق مجدد اقدام کنید.

لازم به ذکر است که فیلتر تزریقی خاصیت کلاژن سازی پوست را تقویت می کند و شما پس از مدتی دیگر نیازی به تزریق ژل نخواهید داشت.

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک زیبایی نهال سریع ترین پل ارتباطی