بعد از لیزر بیکینی ۸ مورد را رعایت کنید

بعد از لیزر بیکینی ۸ مورد را رعایت کنید

مانند مراقبت‌ های بعد از انجام هر تکنیک زیبایی دیگری که در کلینیک‌ های تخصصی پوست ارائه می‌ شود، مراقبت های بعد لیزر بیکینی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. امروزه با پیشرفت علم پزشکی و ابداع تجهیزات و روش‌ های مختلف زیبایی و مزایای بسیار زیاد لیزر موهای زائد، استفاده از از لیزر برای…

فهرست مطالب

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

مانند مراقبت‌ های بعد از انجام هر تکنیک زیبایی دیگری که در کلینیک‌ های تخصصی پوست ارائه می‌ شود، مراقبت های بعد لیزر بیکینی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. امروزه با پیشرفت علم پزشکی و ابداع تجهیزات و روش‌ های مختلف زیبایی و مزایای بسیار زیاد لیزر موهای زائد، استفاده از از لیزر برای حذف موهای زائد بدن بسیار افزایش یافته است. افراد بسیاری با این روش آشنا شده و متقاضی آن هستند. اما بهتر است قبل از انجام عمل لیزر درمانی موهای زائد بیکینی راجب مراقبت‌ های بعد از آن اطلاعات لازم کسب شود.

بعد از لیزر بیکینی ۸ مورد را رعایت کنید

جالب است بدانید که از لیزردرمانی برای از بین بردن زگیل های تناسلی استفده می شود. مانند هر عمل زیبایی دیگری بعد از عمل لیزر موهای زائد بیکینی نیز باید یک سری موارد رعایت شده و دستورالعمل‌ هایی اجرا گردند. این مراقبت‌ ها بسیار مهم است. و توجه به آنها می‌ تواند از عوارض احتمالی جلوگیری نموده و دوره بهبودی را کوتاه کند. همچنین این مراقبت‌ ها منجر به ماندگاری بالا و کسب نتیجه بهتر می‌ شوند. جالب است بدانید که در برخی موارد برگشت موهای زائد بعد از لیزر یکی از اتفاقاتی است که افراد در صورت رعایت نکردن مراقبت های لیزر تجربه می کنند. برگشت موهای زائد بعد از لیزر موضوعی است که بسیاری از افراد را نگران  کرده است.

۱- از دست زدن به ناحیه بیکینی خودداری کنید

یکی از نکات مهم در مراقبت های بعد از انجام لیزر بیکینی عدم لمس کردن و یا ماساژ دادن ناحیه بیکینی است. از آنجایی که هنگام تابش لیزر ناحیه تناسلی گرم می‌ شود، ممکن است این ناحیه دچار التهاب گردد. از این رو در صورت بروز سوزش یا خارش به هیچ وجه به ناحیه مورد نظر دست نزنید و از کمپرس یخ استفاده کنید.

۲- پرهیز از تیغ زدن و شیو کردن، یکی از مراقبت های بعد لیزر بیکینی

در روزهای ابتدایی بعد از انجام لیزر موهای زائد بیکینی از تیغ برای شیو کردن استفاده نکنید. تیغ باعث می‌ شود فولیکول‌ های مو دست نخورده بماند و اثر درمان از بین برود. استفاده از تیغ بعد از ۳ روز مانعی ندارد. همچنین پس از عمل لیزر درمانی از دیگر روش‌ های شیو کردن ناحیه بیکینی مانند اپیلاسیون، بلیچ، موم، الکترولیز، کرم‌ های موبر و … در بین جلسات بپرهیزید.

۳- از لباس مناسب استفاده کنید

از دیگر مراقبت های بعد از انجام لیزر بیکینی استفاده از لباس و پوشش مناسب است. بهتر است بعد از انجام لیزر موهای زائد بیکینی لباس‌ های نخی و آزاد بپوشید. این نوع لباس باعث گردش هوا و بهبودی زودتر می‌ گردد. همچنین از بروز حساسیت‌ های پوستی و افزایش التهاب جلوگیری می‌ کنند.

۴- استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی مناسب

سعی کنید در ۴۸ ساعت اول بعد از عمل لیزر بیکینی از کرم‌های سفید کننده و یا دارای رایحه استفاده نکنید. شما می‌ توانید از ژل آلوئه ورا برای کاهش التهابات و رفع سوزش و خارش احتمالی بهره بگیرید.

۵- فعالیت سنگین نداشته باشید

یکی دیگر از مراقبت های بعد از انجام لیزر بیکینی این است که سعی کنید در ۴۸ ساعت پس از عمل لیزر موهای زائد بیکینی از انجام فعالیت‌ های سنگین بدنی بپرهیزید. از رفتن به باشگاه، سونا و استخر خودداری کنید. فعالیت بدنی باعث گرم شدن بدن و بافت پوستی شما می‌ شود. و این امر بعد از انجام عمل لیزر موهای زائد می‌ تواند مضر باشد.

۶- از آب ولرم استفاده کنید

یکی دیگر از مراقبت های بعد از انجام لیزر بیکینی استفاده از آب ولرم هنگام استحمام کردن است. آب داغ می‌ تواند باعث افزایش التهاب ناحیه مورد نظر شود. همچنین سعی کنید آب با فشار زیادی به ناحیه بیکینی برخورد نکند.

۷- در معرض نور خورشید قرار نگیرید

نور خورشید دارای اشعه‌ای مضر و خطرناک به نام فرابنفش است. که رنگدانه‌ های ملانین از پوست ما در برابر آن محافظت می‌ کنند. از آنجایی که در فرآیند لیزر موهای زائد بیکینی مقداری از ملانین‌ های پوست از بین می‌ روند، نباید بعد از عمل در معرض نور خورشید و مضرات اشعه فرابنفش قرار بگیرید. به همین خاطر قرار نگرفتن در معرض نور خورشید یکی از مراقبت های بعد از انجام لیزر بیکینی است که باید رعایت شود.

۸- برنزه نکنید

دستگاه سولاریوم نیز از اشعه فرابنفش برای برنزه کردن استفاده می‌ کند. از این رو دستگاه‌ های برنزه کننده می‌ توانند اثرات لیزر بر موهای زائد را خنثی کنند. و به پوست شما بعد از عمل لیزر موهای زائد آسیب بزنند.

 

لیزر بیکینی

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک زیبایی نهال سریع ترین پل ارتباطی