هایفو اولترا فورمر 3

هایفو اولترا فورمر 3 (Ultraformer III 7D)

هایفو اولترا فورمر 3

هایفو اولترا فورمر 3 (Ultraformer III 7D) دستگاه هایفو اولترا فورمر ۳ هفت بعدی (7D) جدیدترین و تخصصی‌ترین دستگاه هایفو با به روزترین تکنولوژی موجود در جهان است که در مجموع دارای 7 پروب با ۴ کارتریج متفاوت است. این دستگاه برای درمان عمده مشکلات پوستی مرتبط با پروتئین‌های ساختاری از جمله چروک‌ها، سلولیت، استرچ…

فهرست مطالب

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید

هایفو اولترا فورمر 3 (Ultraformer III 7D)

دستگاه هایفو اولترا فورمر ۳ هفت بعدی (7D) جدیدترین و تخصصی‌ترین دستگاه هایفو با به روزترین تکنولوژی موجود در جهان است که در مجموع دارای 7 پروب با ۴ کارتریج متفاوت است. این دستگاه برای درمان عمده مشکلات پوستی مرتبط با پروتئین‌های ساختاری از جمله چروک‌ها، سلولیت، استرچ مارک، اسکار، ترک پوستی، منافذ باز و… استفاده می‌شود.

معرفی روش هایفو

یک روش غیر تهاجمی است که از امواج اولتراسوند (امواج فراصوت) برای لیفت و سفت کردن پوست صورت و بدن استفاده می‌کند. امواج متمرکز فراصوت که با نام هایفو (HIFU) شناخته می‌شوند، با نفوذ به ناحیه‌ی تحت درمان که آن را بافت هدف نیز می‌نامیم (معمولا در عمق درم رتیکولار)، منجر به افزایش انرژی جنبشی ذرات در ناحیه‌ی مورد نظر می‌شوند. افزایش انرژی جنبشی منجر به افزایش دما می‌شود. این افزایش دما به صورت کنترل شده پروتئین‌های ساختاری که اسکلت و شاکله‌ی اصلی پوست هستند را تخریب می‌کنند. این تخریب کنترل شده سلول‌های سنتزکننده‌ی این نوع از پروتئین‌ها را تحریک می‌کند (فیبروبلاست) و در جهت ترمیم این آسیب کنترل شده، میزان تولید پروتئین (کلاژن و الاستین) افزایش می‌یابد و شاهد کاهش نشانه‌های پیری، لیفت و جوانسازی پوست خواهیم بود.

اولتراسونیک

امواج فراصوت (اولتراسونیک) بر روی لایه های عمیق‌تر پوست اعمال می‌شود تا انعقاد گرما در هر شات و در عمق درم را تشکیل دهند.
ایجاد مناطق انعقادی گرما باعث تحریک بازسازی الیاف کلاژن و فیبرهای الاستین زیر پوست می‌شود.
برای ایجاد اثر لیفتینگ شما می‌توانید این روش را روی کل صورت (معمولا 600 شات) یا نیمه صورت (معمولا 300 شات) انجام دهید. همچنین می‌توانید برای قسمت‌هایی از بدن که دچار عوارضی نظیر سلولیت یا استرچ مارک (stretch mark) یا همان خط رشد هستند انجام دهید.

عملکرد سیستم دستگاه هایفو اولترا فورمر و وجه تمایز این دستگاه

سیستم اولتراسونیک متمرکز شدید 7 بعدی هایفو نسبت به سایر دستگاه های HIFU نقطه فوکوس کوچک‌تری دارد. یعنی با دقت بیشتر امواج اولتراسوند را متمرکز می‌کند که با انرژی بالا، دمایی بین 65 تا 75 درجه سانتیگراد را به لایه بافت پوست هدف منتقل می‌کند، بنابراین این دستگاه با دقت بسیار بالا بافت هدف را بدون آسیب رساندن به بافت های اطراف تحت درمان قرار می‌دهد.

کاربردهای اصلی دستگاه هایفو اولترا فورمر

همانطور که پیش‌تر گفته شد سیستم فراصوت متمرکز پرانرژی 7 بعدی (هایفو ۷ بعدی) نسبت به سایر دستگاه های HIFU نقطه فوکوس کوچک تری دارد. به این معنا که قطر نقطه‌ی تمرکز امواج مکانیکی فراصوت (اولتراسوند هایفو) کوچک‌تر و بنابراین انجام درمان برای اپراتور دقیق‌تر و ساده‌تر است.
امواج اولتراسوند متمرکز با انرژی بالا در دمای 65 تا 75 درجه سانتی‌گراد به بافت پوست هدف، که منجر به اثر انعقاد حرارتی می‌شود.
بدون آسیب رساندن به بافت های سنتز بیشتر کلاژن و الاستین را تحریک می کند. به طور خلاصه می‌توان گفت پس از پایان یک دوره‌ی کامل درمانی با دستگاه هایفو اولترا فورمر نتایج زیر را به وضوح مشاهده خواهید کرد:

لیفت پوست:

افتادگی پوست در اثر کمبود پروتئین‌های ساختاری پوست اتفاق می‌افتد. سنتز این پروتئین‌ها به طور طبیعی پس از ۲۵ سالگی در بدن افت می‌کند و باید از راه‌های دیگر تامین شود. هایفو با تحریک فیبروبلاست‌های سازنده‌ی این پروتئین‌ها پوست شاداب و جوانی را به شما هدیه می‌دهد.

رفع چین و چروک‌ها:

ایجاد چین و چروک‌ها نیز حاصل کمبود شدید و مزمن این پروتئین‌ها در ناحیه‌ی ایجاد چروک هستند که طبعا با یک دوره‌ی درمانی رفع می‌شوند. چین و چروک‌ها انواع مختلفی دارند که به صورت کلی می‌توان آن‌ها را در دو گروه چروک‌های استاتیک و داینامیک دسته‌بندی کرد. چروک‌های استاتیک چروک‌های عمقی و ثابتی هستند که حتی هنگامی که حالت عادی صورت خود را حفظ کنید (بدون اخم یا لبخند) مشخص می‌شوند. این چروک‌ها به درمان مقاوم‌ترند. دیگر گروه چروک‌های پوستی، چروک‌های داینامیک هستند که با تغییر وضعیت صورت بروز می‌کنند. مانند خطوط اخم، لبخند، پنجه کلاغی و…. این چروک‌ها در صورتی که درمان نشوند به خطوط استاتیک یا ثابت تغییر وضعیت خواهند داد.

شایان ذکر است که هر دو نوع از چروک‌ها با هایفو اولترا فورمر قابل درمان هستند.

بهبود تکسچر پوست:

هایفو اولترا فورمر تکسچر پوست شما را تا حد قابل توجهی بهبود می‌بخشد. تصور داشتن پوستی با سطح صاف و بدون چروک یا ترک پوستی با این دستگاه غیرممکن نیست!

درمان ترک‌های پوستی (استرچ مارک و اسکار)

استرچ مارک و اسکار هر دو نتیجه‌ی تلاش پوست برای وفق پیدا کردن با شرایط جدید و ناگهانی در پوست هستند. در این شرایط پوست زمان کافی برای ساختن الاستین و کلاژن کافی ندارد و نمی‌تواند بافت و تکسچر طبیعی پوست را بسازد. با هایفو به نوعی می‌توانید بافت نامتناسب پوست را از بین برده و از نو بسازید!

رفع سلولیت

سلولیت نیز مانند اسکار و استرچ مارک حاصل تجمع چربی و عدم تناسب پروتئین‌های ساختاری پوست با سایر بافت‌هاست که با هایفو قابل درمان است.

بهبود حجم پوست

در راستای بهبود تکسچر پوست صورت می‌پذیرد. با بازسازی الیاف‌های کلاژن و الاستین پوست یکدست می‌شود و فرورفتگی‌ها و کم حجمی پوست جبران می‌گردد.

درمان منافذ باز

منافذ باز را معمولا به میزان ترشح چربی پوست مرتبط می‌دانند اما همیشه اینطور نیست. کاهش الاستین در پوست می‌تواند منجر به گشادی منافذ و ظاهر نا متناسب پوست شود. در این موارد هایفو با افزایش تولید الاستین این کاندیشن را کنترل می‌کند.

پل ارتباط کلینیک نهال

جهت پاسخگویی به سوالات و یا رزرو نوبت تماس حاصل فرمایید